Monny

Objevil Ameriku Colombus?

Nedávno jsem četla že ne.

Nejlepší odpověď
rynek878

Objevení Ameriky je připsáno Kryštofu Kolumbovi – i přesto, že tento kontinent dávno před ním objevili jiní (například Vikingové vedeni Leifem Erichsonem synem Ericha Rudovouse nebo Templáři). Jejich objevy však – díky době, kdy byly uskutečněny – upadly v zapomnění a neměly žádný velký dopad na historii – narozdíl od Kolumba, který vyplul objevit konkrétní cíl.

Kolumbus objevená území pojmenoval, prozkoumal, popsal a nechal zmapovat – v tom je jeho nesporné prvenství
více link:

http://cestova­ni.idnes.cz/gron­sko-slavi-tisic-let-objeveni-ameriky-fpr-/igsvet.asp?c=A0007201­01505igsvet_hop

Zdroj: http://druido­va.mysteria.cz/HIS­TORIE/Kolumbus­.htm

Další odpovědi
quentos

Ameriku objevili dávno před ním Vikingové, ale jejich objev zůstal dlouho utajen. Proto je dnes za objevitele Ameriky považován on. Amerigo Vespucci Ameriku neobjevil (!), byl pouze prvním, kdo jako první podrobně popsal její dovtedy neznámé východní pobřeží (srv. zdroj).

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Amerigo_Ves­pucci

iceT

Nedavno jsem se taky ptala,jestli to nemohlo byt jinak,v jedne knize s nazvem Opereny had autor psal,ze Ameriku mohli objevit Fenicane.

verka

Kryštof Kolumbus objevil ,,Ameriku", ale netušil, že ještě ta jeho vysněná cesta do Indie pokračuje, jen co přejde pevninu. Amerigo Vespucci objevil Ameriku.