Usoman

Objeví se na YouTube pod právě nahraným videem automaticky majitelé autorských práv, nebo to tam musím nějak naklikat?

Měl bych zájem dělat videa s hudbou, kdy sestříhám záběry s filmu/seriálu/hry a dám do pozadí hudbu. U jednoho videa na YouTube jsem si všiml, že jsou pod ním ikonky majitelů autorských práv. Obrázek použité hry a další text, kde je uveden hudební interpret použité hudby. A mě by zajímalo, jestli to YouTube generuje automaticky, nebo to tam musím nějak udělat.

Videa samozřejmě nechci mít zpeněžená, jen bych chtěl dělat videa, kde spojím oblíbenou hudbu s oblíbeným filmem. Jinak řečeno, já obě dvě strany jen podporuji. Nic víc. A nechci, aby mi smazali video, že porušuji autorská práva, proto jdu sem za vámi, aby k tomu nedošlo. :)

Obrázek – https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7r3JeKPYc84&t=138s

Nejlepší odpověď
Matthew

V dnešní době dělat videa na YouTube je čím dál složitější. ID content by měl hned rozpoznat majitele práv třeba u hudby, to se tam většinou do 24h objeví samo, jak je to s hrou ve videu netuším. Ale určitě půjde i sama doplnit. Teď záleží co máte za účet. Jelikož mám účet už několik roků a dosáhl jsem nějakého počtu zhlédnutí/odbě­ratelů, nevím přesně jakými čísly se to řídí, tak mi spustili nějakou lepší verzi (poznáte to tak že vám přijde email a tam je většinou napsané, gratulujeme, teď můžete sdílet videa delší jak 10 minut, prohlížet si podrobnější analytiku svého kanálu atd. No s hudbou jsem taky bojoval roky. Teď většinou když nahraji video s hudbu, automaticky mi přijde e-mail se stížností na porušení práv a že když odsouhlasím, že výdělky z reklam a zhlédnutí půjdou k právoplatnému vydavateli, tak mi tam tu hudbu většinou nechají. Ale byly i případy, kde se mi u videa zobrazilo „tohle video nejde zobrazit ve 200 zemí“ a šlus. Co se týká vašeho zájmu dělat videa z různých útržků filmů, seriálu, her apod. tak to se právě teď řeší v EU tzv. článek 13. Doporučuji zhlédnout tohle video od autora Kovy, kde celou problematiku článku 13 probírá ;) https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wIakcREN­nAY&vl=cs