vanad

Objektiv canon kinofilm na canon digital?

Bude kompatibilní objektiv z canon eos 1000 kinofilm na nové canony digital?
Zajímala by mě také kompatibilita filtrů, které se na tyto objektivy šroubují.
Děkuji.

Odpovědi
anonym

Filtry jsou určitě stejné pro analog i digital.
Pokud jde o objektivy – pokud není snímač v digi ve velikosti políčka kinofilmu, musíš na přepočet ohniskové délky objektivu poiužít tzv. crop factor (např pro APS-C je to cca 1,6 – tedy se starší objektiv bude ´tvářit´, že má 1,6× delší ohnisko).
A pak jde o to, zda ten starší má motory (zoom, ostření) a zda se starším objektivem bude spolupracovat elektronika (ostření, měření expozice).

mosoj

EOS 1000 není analog. Takže není problém, ale i tak by nebyl až na crop faktor a automatiku.
Kompabilita filtrů není. Objektivy mají různé průměry , takže i filtry musí mít různé průměry. Čím větší průměr , tím vyšší cena filtru.
Doplňuji:
Crop faktor je poměr úhlopříčky políčka kinofilmu ku úhlopříčce snímače konkrétního foťáku. Toto ale nabrání v použití objektivu.

Emefej

Mosoj > Canon EOS1000 se vyráběl od roku 1991 v několika verzích (F, N a FN) jako analog. Viz http://camera­pedia.wikia.com/wi­ki/Canon_EOS_1000