AnnMary

Canon + objektiv – bude to kompatibilní?

Canon EOS 1100D + Tamron 80–210 mm 1:3.8 1:4/210 Adaptall-2

Díky moc :)
Doplňuji:
Ano, v popisuku je že je to uvedeno pro značku Canon. Tak budu doufat, že to bude sedět i na ten můj typ. Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tamron Adaptal je manuální objektiv s vlastním !!! bajonetem. Pro použití na Canon budete potřebovat ještě redukci Canon, pokud není již v setu dodávána.
Ostření a clona jedině manuálně.

Další odpovědi
Emefej

Objektivy s označením Adaptall mají svůj vlastní bajonet, který „nepasuje“ na žádný fotoaparát, ale prodávají se s adaptéry pro konkrétní typ foťáku. Dokonce i pro prastarý závit M-42. Osobně bych se takovému řešení vyhnul, všechny adaptéry a redukce jsou zbytečná komplikace a přinášejí při fotografování řadu omezení. Ten Tamron se dá sehnat přímo s bajonetem Canon a tam bude fungovat vše.

Lamalam

Málo informací. Adaptall 2 je adaptér pro připojení objektivu k různým fotoaparátům. Existuje Adaptall pro Nikon, Canon, Pentax apod. Takže pokud je ten adaptér určen pro Canon, tak to fungovat bude.

setapouch

Z canonu nestrilim :) Ale objektiv se dela i s canon objimkou, takze ano, mel by byt kompatibilni vc. ostreni.
Mimochodem, pri nakupu pres Net muzes zbozi do dvou tydnu vratit (plati pouze pro ceske obchody).