Avatar uživatele
zjentek

Objednaná sklokeramická varná deska přišla poštou bez napojení (kabelu). Je to v pořádku?

gecco: já nevím, já si jen vybral model a objednal a do kuchyń. desky ji vsadil ten stolař, co mně dělal kuchyň na míru ..napadlo mě, že ji zapojím „do sítě“ a nikde nic ;q ..v tý lince byla ještě Whirlpool trouba, kterou taky zajistil on, ale ta měla alespoň kabel, na kterej jsem si „přišrouboval“ zástrčku, to mě napadlo úplně samotnýho, jenže z tý varný desky nic netrčí, takže jsem zase v pasti, jako s tou wifi;q a je to Gořenje ECT 330 CSC
mosoj: utáhne mně jednofázová zásuvka ty dvě plotýnky výše zmińovaný trouby?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? led, johana 56, briketka10, gagaga, gecco před 3203 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Byl kabel uveden v příslušenství, když jsi ji objednával??
A jaké má deska napojení?
___
Zjentku, to Gořenje ECT 330 CSC ti utáhne zásuvka, která je jištěná 16 A jističem (a nic jiného nebude – aspoň po dobu vaření, napájet). Pokud máš zásuvku jištěnou 10A jističem, provoz dvouplotýnky neutáhne.
Pokud jde o připojení – kukni do manuálu, určitě v něm budde uvedeno (nakresleno) umístění svorkovnice, do které můžeš kabel (dostatečně dimenzovaný) zapojit.
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Vzhľadom na rôzne spôsoby zapojenia -
1 – pohyblivé na vidlicu
a/ vidlice podľa štátu použitia viď http://zasuvky­.hw.cz/
2 – pevné do svokovnice

  • sa bežne posielajú špeciálné elektrospotrebiče bez namontovaného prívodného kábla. Táto informácia býva u solídnych firem v ponuke uvedená.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Samozřejmě. Napojit ji lze několika ( nejméně dvěma) způsoby. Jednofázová zástrčka čtyři plotýnky nezvládne.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Není náhodou v návodu uvedeno, že desku smí zapojit jen osoba odborně znalá, tzv. vyhláška 50?
Ono jde o to, že i pokud to zapojíš dobře a náhodou se bude deska reklamovat,výrobce si vždy najde nějakou výmluvu. Tak ji minimalizuj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

stejně se ten kabel většinou nehodí. (délka, druh zapojení). zapojení za mě jedině 400V přes sporákovou kombinaci

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Neudal jsi údaje. 2900 W 10 A zásuvka nezvládne. 16 A ano. Gecco si najednou vzpomněl.

před 3203 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek