gundhii

Existuje obecní parlament?

Syn se v 6. třídě učí v předmětu „Výchova k občanství“, že máme tzv. obecní parlament. Google podobné slovní spojení nezná. Chápu to správně, že obecní parlament = obecní zastupitelstvo? Je to tak? Je to správně? Zná vůbec naše legislativa tento název? Děkuji za vaše názory.

Odpovědi
Drap

Chápeš to správně. Je to zastupitelstvo. U nás se termín "obecní parlament " nepoužívá a ani v legislativ ,pokud vím, neni nikde zmíněn. Z toho si nic nedělej, někdo jen překládal text z některé anglicky mluvící země a jak vidět, aniž by znal naše poměry.