hanjimka

Občanský průkaz-fotka

V únoru mi končí platnost OP.Musím se jít vyfotit nebo už se fotí přímo na úřadě?Někde jsem slyšela,že to teď je u OP nebo u pasu,že se nenosí fotka,ale musí se nechat vyfotit přímo na místě.Děkuji

Nejlepší odpověď
www

Podívej se na netu na úřad, který ti bude OP vyřizovat, možná to tam mají uvedeno. Pokud ne, je většinou fotograf poblíž, protože je to pro něj kšeft 😉.
Zkušenost Brno

Další odpovědi
Drap

Jak který úřad

Deli

U pasu se fotí už pár let všude, fotí přímo úředník, který žádost přijímá.

OP jsem si nechávala nový dělat před necelými dvěma lety, fotku jsem musela donést – dávala jsem žádost na místní městský úřad, možná vě větších městěch na úřadech bude už stánek, kde se vyfotíte. A někde ji možná už rovnou dávají do tisku z PC a vyfotí Vás sami.

Nejlíp zavolat si tam, kam půjdete o nový OP žádat.