Avatar uživatele
martinacek

Obarvení svetru

Chtěla bych se zeptat, zda nemáte zkušenosti s obarvením svetru. Mám růžový (30% vlna, 70% acrylic) a chtěla bych ho přebarvit na tm. zelený nebo fialový. Půjde to? Nebo to může dopadnout jako s vlasama, že mi vznikne jiná barva? Díky
Doplňuji:
na svetru mi nezáleží, líbil se mi tenkrát typ a barvu růžovou nesnáším, taky jsem ho měla asi jen 2× na sobě, takže je jak nový…a jak se to obarvuje v pračce? to nasypu barvu místo prášku na praní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, hanulka11 před 4521 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Na zelený to nejspíš nepůjde, ale fialová = růžová + modrá, to by mohlo jít. Jen ten materiál se mi na obarvení moc nezdá, vlna má tendenci k plstnatění, to by musela být barva, která působí při nižší teplotě, tak 30°C. Moje rada zní : pokud ti na svetru záleží, tak ho nech jak je, případně ho něčím dozdob, pokud nezaleží tak ho v nejhorším vyhodíš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

hlavně si kup v drogerii dobrou barvu..poraď se tam ,dnes už dělají různé druhy, aby ti dobře chytla a raději kup 2 sáčky, aby barva byla pěkně sytá
dobře to dopadne neboj se a barvi v pračce ,jen tak bude barva pěkně stejnoměrná

na sáčku s barvou je topřesně podrobně popsané… barvu rozředíš v malém množství vody přidáš ocet a vliješ do bubnu k prádlu které budeš barvit .

po barvení musíš pračku projet jedním praním se savem nebo práškem s kouskem hadříku /látky/aby se případná barva, která zůstala v pračce zlikvidovala a neumazalo se ti prádlo při dalším praní…ale neměj strach ,když to takto uděláš nic se nestane… barvím tak běžně …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
martinacek

Tak díky moc, zkusím to :)

před 4520 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek