martinacek

Obarvení svetru

Chtěla bych se zeptat, zda nemáte zkušenosti s obarvením svetru. Mám růžový (30% vlna, 70% acrylic) a chtěla bych ho přebarvit na tm. zelený nebo fialový. Půjde to? Nebo to může dopadnout jako s vlasama, že mi vznikne jiná barva? Díky
Doplňuji:
na svetru mi nezáleží, líbil se mi tenkrát typ a barvu růžovou nesnáším, taky jsem ho měla asi jen 2× na sobě, takže je jak nový…a jak se to obarvuje v pračce? to nasypu barvu místo prášku na praní?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Na zelený to nejspíš nepůjde, ale fialová = růžová + modrá, to by mohlo jít. Jen ten materiál se mi na obarvení moc nezdá, vlna má tendenci k plstnatění, to by musela být barva, která působí při nižší teplotě, tak 30°C. Moje rada zní : pokud ti na svetru záleží, tak ho nech jak je, případně ho něčím dozdob, pokud nezaleží tak ho v nejhorším vyhodíš.

Další odpovědi
hanulka11

hlavně si kup v drogerii dobrou barvu..poraď se tam ,dnes už dělají různé druhy, aby ti dobře chytla a raději kup 2 sáčky, aby barva byla pěkně sytá
dobře to dopadne neboj se a barvi v pračce ,jen tak bude barva pěkně stejnoměrná

na sáčku s barvou je topřesně podrobně popsané… barvu rozředíš v malém množství vody přidáš ocet a vliješ do bubnu k prádlu které budeš barvit .

po barvení musíš pračku projet jedním praním se savem nebo práškem s kouskem hadříku /látky/aby se případná barva, která zůstala v pračce zlikvidovala a neumazalo se ti prádlo při dalším praní…ale neměj strach ,když to takto uděláš nic se nestane… barvím tak běžně …

martinacek

Tak díky moc, zkusím to :)