ElonMusk

O kterých evropských zemích se dá říci, že se v nich prosadila vláda oligarchie?

Například podobně jako v ČR, kde vládne oligarcha východního typu. Dále mě napadá Bělorusko.
Naopak o Slovensku či Německu se to říct nedá, tam fungují silné demokratické instituce.
Které další evropské země lze označit za oligarchie?

Odpovědi
anonym

Od Běloruska jsem ještě daleko, ale od Německa jsme se taky lehce vzdálili. Polsko ani Maďarsko není oligarchií, tam hrajou roli silně konzervativní / národní hodnoty (ale tlak tam je). Jinak ostatní země se podle mě drží obstojně.

zjentek

Kam vítr, tam plášť. Coby stoupenec oligarchie skončí každá země, v níž je neomezeně povoleno nadnárodní podnikání za účelem kumulování finančních zisků a především – v níž žijí lidé, kterým podnikání za účelem kumulování finančních zisků učarovalo a díky absenci jakýchkoli omezení ho AUTOMATICKY volí za životní cíl, potažmo svůj celoživotní osud.

Rokio

Podle mě Rusko a možná i Velká Británie. Ve VB je nejvíce milionářů na světě.

Naopak Česko podle mě oligarchie není, protože zde jsou poměrně malé rozdíly mezi bohatými a chudými.

anonym

Rokio: I celkem souhlas, ale Rusko nepovažuju za typicky evropský stát, už ho řadím spíše k východní Asii. V Rusku v podstatě střední třída žel není.

Rokio

Markusei: Chápu.