Avatar uživatele
ElonMusk

O kterých evropských zemích se dá říci, že se v nich prosadila vláda oligarchie?

Například podobně jako v ČR, kde vládne oligarcha východního typu. Dále mě napadá Bělorusko.
Naopak o Slovensku či Německu se to říct nedá, tam fungují silné demokratické instituce.
Které další evropské země lze označit za oligarchie?

Zajímavá 0 před 1419 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Od Běloruska jsem ještě daleko, ale od Německa jsme se taky lehce vzdálili. Polsko ani Maďarsko není oligarchií, tam hrajou roli silně konzervativní / národní hodnoty (ale tlak tam je). Jinak ostatní země se podle mě drží obstojně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Kam vítr, tam plášť. Coby stoupenec oligarchie skončí každá země, v níž je neomezeně povoleno nadnárodní podnikání za účelem kumulování finančních zisků a především – v níž žijí lidé, kterým podnikání za účelem kumulování finančních zisků učarovalo a díky absenci jakýchkoli omezení ho AUTOMATICKY volí za životní cíl, potažmo svůj celoživotní osud.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Podle mě Rusko a možná i Velká Británie. Ve VB je nejvíce milionářů na světě.

Naopak Česko podle mě oligarchie není, protože zde jsou poměrně malé rozdíly mezi bohatými a chudými.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Rokio: I celkem souhlas, ale Rusko nepovažuju za typicky evropský stát, už ho řadím spíše k východní Asii. V Rusku v podstatě střední třída žel není.

před 1419 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

Markusei: Chápu.

před 1419 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek