Paetur

O kom se za sto let budou učit jako o významném spisovateli počátku 21. století?

Jako první mě napadl Zdeněk Svěrák, ale opravdu se o něm budou děti ve školách učit za sto let? Tedy jestli se tou dobou ještě vůbec budou děti učit.

Nejlepší odpověď
Drap

To se prozatím neví. Ani se neví, zda se ještě o literatuře učit bude. To vše určí čas a tipovat někoho, by bylo hádáním z kříšťálové koule.

Další odpovědi
annas

Neberu Zdeňka Svěřáka jako vynikajícího spisovatele, ,protože jeho beletrie je především literárně upravený scénář, z něhož udělají příběh teprve herci.

Měl štěstí, že se spojil se Smoljakem., pracovali spolu divadelně, pak filmově.

Je pravda, že zaujali satirou, která i byť z doby socialismu je nadčasová.

Kdo či zda se stane významným spisovatelem je ve hvězdách.
Vezměte si Nerudu, jehož současná generace odsoudila, ale generace 90. let ho uznala za vynikajícího básníka.

Nebo si Jiráska, literaturu, exilovou, samisdatovou atd.,

Není možné odpověďět, mohou se objevit další jedince, o nich ještě nemáme tušení. ..

Emefej

Za sto let se děti budou učit o významných jutuberech a vlogerech.

BergySeltzer

Jedním z nejuznávanějších spisovatelů současnosti je např. Cormac McCarthy, ale jinak jak píše Drap, nemožné odhadovat.