Dvorní šašek

O kolik stupňů (pokud vůbec) jste snížili průměrnou teplotu ve vaší domácnosti v rámci úspory energií?

Má nějaký vliv na vás cenová hladina energií?

Odpovědi
Ametyst

nesnížil ani o stupeň

GM

nesnížil ani o stupeň

Filip84

nesnížil ani o stupeň

Já nemám nějaký Hebel, na kterém bych nastavil nějakou teplotu, a tu teplotu by potom udržovala nějaká automatika. Topím ve Viadrusu briketami Rekord / Union (ty první jsou z DDR, ty druhé z Říše).

Zatápím, pokud teplota v baráku klesne, zhruba, na 16 – 17 °C, přestávám topit, jakmile dosáhne 21 – 22°C. Pokud je tepleji, zatápí se třeba ob den, nebo jenom 2× tejdně, tak přestávám topit, jakmile je teplota přes 20°C.

Nejde topit tak, aby v baráku byla stabilní teplota. Voda v kotli musí mít minimálně 60°C, ideálně 70°C, jinak hrozí tzv. studený kondens a takové topení je i neekonomické, dusí se to. Takže roztopím, nafedruju brikety, seřídím, topím, a až je teplo, přivřu a nepřikládám.

Pokud jsou ledové dny, tak se ráno zatopí a topí se do večera, tzn. že topení má pořád třeba 40 – 50°C minimálně, a pokud je opravdu zima, třeba přes den –7°C, a v noci –12 – –15 °C, no tak to pořádně hoří celý den, a to je v baráku klidně i 23 – 24°C, ale přestat topit nemá žádný smysl, náklady na to roztápění by byly větší, protože přestaneš topit, a za hodinu, dvě, je zase chladno. A do rána to stejně vychladne, zvlášť, když fouká.

Pankrác

o jeden stupeň

paul1

o dva stupně

ecpedicelove

neřeším to (topím, jak je potřeba)