Questman

O jaký druh autorádia se jedná?

Dobrý den,
chci jako dárek koupit kamarádovi autorádio ale chci aby to bylo překvapení, takže se do auta nedostanu abych ho zkusil vyndat a podívat se na konektory, pomohl by mi někdo prosím určit, jaký z těch dvou typů autorádií to je?

Jedná se o automobil Daihatsu Sirion 1.0 rok výroby zhruba 2003 (datum první registrace)
Přikládám fotku autorádia
https://imgur­.com/a/5066G7M

Odpovědi
Edison

Vypadá to na standardní ISO. Pokud mu pořídíš autorádio, zřejmě nebude fungovat ovládání pod volantem, pozor na případnou výbavu auta zesilovačem, případně CD changerem. Rovněž někdy bývají přehozeny přívody +12V a MEM. K některým autorádiím však bývají k dostání konverzní kabely, podle typu rádia a auta.

Mimochodem… jako vánoční dárek to nevidím jako dobrý nápad. Už vůbec ne do tak starýho auta…

Zdroj: https://www.ra­diomuseum.org/i­mages/radio/blau­punkt/sao_pau­lo_rcr27_7_647_510_310_1­680612.jpg

Arne1

No nevím, já si podle obrázku myslím, že je to větší jak běžné ISO, možná dokonce dvojité. A v tom případě se připojuju k názoru Edisona, že by to nebyl vhodný dárek – integrovaná rádia se špatně nahrazují.

aliendrone

Nechápu o co tu jde. Jaké tam proboha lidi vidíte: „z těch dvou typů autorádií to je“?

Je tam jen JEDNO rádio – Sao Paolo RCR 27 od Blaupunktu. Před čtvrt stoletím se to prodávalo i u nás myslím. Standardní šuplík, konektory ISO, kdybys měl pochybnosti, vygoogli si manuál k rádiu. V bazarech tímhle navyšovali cenu auta > „Máte tam rádio od BLAUPUNKTU!“ ROFL! (I Blaupunkt dělal lowend, co taky když > 2×5,5W RMS, dokonce ani výstup na 4 repráky to nemá!)

Takže sorry, NELZE ti pomoci určit o jaký typ z „2 rádií to je“, protože tam prostě je jen JEDNO (to co jsem popsal) – to je celé. :)

Edison>>> Ovládání pod volantem? CD changer? To jako VÁŽNĚ? U tohoto rádia by spíš měl hledat díru na kliku pro natahování! ;) :D :D
Arne1>>> Že ty sis půjčil babiččiny brýle na čtení? DVOJNÁSOBNÁ velikost… ;)

Jakub Tlapal

Něco podobného jsem řešil vloni. Taky jsem kupoval rádio do auta jako překvapení k narozeninám pro bráchu, takže jsem se poradil s prodejcem tady https://www.2din­.cz/ a dostal jsem několik typ na rádio a pak jsem si vybral. Rádio do auta pasuje bez problému a brácha byl nadšený a hlavně překvapený, jak jsem chtěl.

Edison

Aliendrone, nějaký „konektor navíc“ tam je, tak proč by to nemohlo mít „něco navíc“? Když to mohla mít jiná rádia v základní výbavě… A starší…

aliendrone

O jakém konektoru navíc to mluvíš? :o Jestli myslíš nevyužité piny v zásuvce, tak jejich existence neznamená možnost CD changeru. A o ovládání rádia z volatnu se v té době ani nepřemýšlelo v konstrukčních kancelářích. ;)

To, že se dělaly modely s podporou CD changeru je sice pravda, ale nikdy jsem takový neviděl v lowendovém segmentu – a to ani v pozdější době. Tenhle „klikotoč“ je možná (nejsem si jistý, je to dávno) ten pověstný „BLAUPUNKT zašmodrchaná kazeta“ nebo jak se tomu říkalo! Možná si někdo vzpomene, který model to byl. ;) :D

Edison

Čéče… Peugeot 406 r.v. 2000 měl všechno, o čom píšu. Na tom rádiu nejsou nevyužitý piny v základním ISO, ale něco v tom extended (nad pojistkou).

Edison

Arne, Kouknu jsi alespoň i na jiné orázky? Asi ne, viď…

Edison

Rozměry rádia a dokonce i rámečku vypadají opět standardní. Okud ne, existují na trhu konverzní rámečky.

Edison

Ještě jsem zapoměl… ANT… u tohoto origo je DIN. Ale redukce na ISO existují, takže to je minimální komplikace.