co znamená DIN

chci koupit autorádio a narazila jsem na termíny DIN 1 a DIN 2.Nevím,co to znamená.

Odpovědi
kenyrts

Rozměry 1DIN a 2DIN /single din a double din/
Mezinárodní standard ISO 77936 definuje standardní velikost pro autorádia. Tento standard původně vznikl v německu institutem norem Deutsches Institut für Normung jako DIN 75490 a je běžně znám jako velikost autorádia 1DIN. Jako mezinárodní standard byl přijatý v roce 1984.

Autorádia mají ve většině případů /pokud nejde o speciální autorádia s dvd a navigací/ buď velikost 1DIN (180 × 50 mm) nebo 2din (180 × 100 mm). Jedná se o velikost těla samotného autorádia. Hloubka autorádia není standardizovaná. V současné době jsou na trhu a také v naší nabídce autorádia s DVD které mají větší přední panel který může vystupovat z palubní desky, tudíž je také nutné brát v úvahu i tuto velikost, která se liší u téměř každého autorádia.

Kaputcz

Rozdíl je hlavně ve velikosti displeje. Pak jde to, že 2din podporuje využívaní aplikace a má software. Víc toho najdeš zde: https://www.2din­.cz/jak-si-vybrat/jak-vybrat-autoradio/

koly.bad

Jak už bylo odpovězeno, rozdíl je ve velikosti. Ještě vám dám příklad: 2din autorádia mají většinou více možností: GPS, DVD, USB, bluethoot a jiné. Samozřejmě i hodně 1din autorádií mají USB a bluethoot a kromě jiného i zvukový vstup jack 3,5 mm. Ale 2din mají za to displej. Třeba tady například jsou 2din autorádia: http://www.to­nystore.cz/2din-autoradia
a tady jsou například 1din autorádia: https://autora­dia.heureka.cz/?gclid=C­KKt2cGM4tECFQsW0wo­dI00IMg