Jirka00

O jakou vedlejší větu se jedná?

Nad rozkvetlou loukou, kde se páslo stádo dobytka, poletoval hmyz a tiše bzučel do horkého letního dne. Jaká je to vedlejší věta? Místní, nebo spíše přívlastková?

Nejlepší odpověď
annas

Zapamatujte si, že když věta hlavní nebo řídící končí podstatným jménem, závislá věta je přívlastková, pokud nejde u dvojí závislost (věta doplňková).

Navíc si můžete větu změnit v přívlastek … nad loukou s pasoucím se stádem dobytka poletoval hmyz .....

I když zde vás možná zmátlo zájmenné příslovce, jímž se ptáme na větu místní.

Další odpovědi
Hammy

přívlastková :)