Woskovka

Věta vedlejší

Jak se správně určí věta vedlejší u této věty: Lék, který není chutný, většinou pomáhá. Díky..

Nejlepší odpověď
annas

Lék – 1. část věty hlavní
který není chutný – věta vedlejší Pk – ptám se jaký, který lék většinou pomáhá.
většinou pomáhá – 2. část věty hlavní.

Navíc – pokud vedlejší věta (uvozuje ji vztažné zájeno který) rozvíjí podstatné jméno, jde vždy o větu přívlastkovou.

Mohu vedlejší větu transformovat na PKs. Nechutný lék většinou pomáhá.

Další odpovědi
hanulka11

lék …většinou pomáhá je hlavní věta

který není chutný je věta vedlejší /protože jen rozvíjí podmět jaký lék?/ …který není chutný