zjentek

O jakou poruchu jde, když si na netu prohlížím obrázky sanitek a někde hluboko v uších přitom slyším jejich houkání?

Houkání v hlavě- o jakou poruchu jde.

Odpovědi
Frontinus

Záleží na intenzitě a tom, zda tě to obtěžuje. Pokud ne, nemusí to mít vůbec charakter poruchy. Prostě asociace. Já například, pokud sleduji film v jazyce, který neovládám, takto „slyším“ titulky.

Pokud tě to obtěžuje, je diferenciální diagnostika velmi široká, např. indukovaná halucinace, dereistické myšlení, (velmi vzácná) synestézie,… Bez dalšího vyšetření zkušeným psychiatrem to vlastně nelze ani správně pojmenovat. Pokud nemáš žádné další problémy, tipl bych si na dereistické myšlení v mírné podobě, tedy něco, co v zásadě ani pořádná psychopatologie není a má to blízko myšlení např. některých básníků.

Ametyst

Třeba máš jen velkou obrazotvornost, kterou mají lidé, co např. vyrůstali na samotě.