annas

O co šlo v tzv. Hlávkově nadaci, která byla založena 25. 1. 1904?

Co nám dnes ještě J. Hlávku připomíná?

Nejlepší odpověď
vagra

Hlávkova nadace, je nejstarší existující česká nadace, založená 25. ledna 1904 architektem Josefem Hlávkou.
Má sloužit vzdělanosti českého národa.
Nadační příspěvky jsou určeny pro vynikající studenty vysokých škol a mladé vědce a umělce
nadační příspěvky pro vynikající studenty vysokých škol a mladé vědce a umělce
Nadace je vlastníkem koleje Josefa Hlávky,kde bydlí studenti na náklady nadace.
Spoluuděluje Literární cenu Josefa Hlávky.

zdroj-V.E.