huxa

O čem se bavit při seznamování se stejným a hlavně opačným pohlavím?

Dělá mi to hrozný problém a tím vlastně okruh potenciálních přítelkyň snižuje jen na bývalé spolužačky či dívky, s kterými chtě nechtě musíme někde být společně, což asi není moc ideální. Přijdou i naprosto hloupé, banální, nepotřebné otázky a odpovědi typu "jak se máš, jaké máš ráda jídlo, filmy, …, jakou máš rodinu, apod. ovšem když dojde na nějaké závažnější otázky či se nějak uvolním (sport, alkohol, apod.) agresivně debatuji a vždy to skončí velmi vyhroceně. O čem se ideálně bavit při seznamování se s lidmi, případně o čem se bavíte vy? (samozřejmě, nejde jen o seznamování, jde i o každodenní dialogy, pár z vás už mělo tu poctu poznat mou arogantní zatvrzelost přesvědčit někoho, že je hloupý a tu nejlogičtější pravdu tvrdím já)

Nejlepší odpověď
Mirdas

Základem je být přirozený.
Určitě neuškodí si přečíst pár knih, vyznat se v umění, sportu a tak dále.
Naučit se na něco hrát ( kytara, foukací harmonika ).
Jednoduše znát alespoň „něco“ ode všeho, aby jsi se mohl zapojít do každého rozhovoru a nestrapnil se třeba typu – Jo, Bedřich Smetana, od něho mám všech deset knih co napsal.
Výborné je také mít smysl pro humor, ovšem aby jste lidi kolem pobavil a ne strapňovat nebo dokonce urazil.

Další odpovědi
zzzzz

Buď sám sebou, bav se jen o tom co tě opravdu zajímá.
Holka pozná, když se kluk snaží dělat, že ho ten romantický film zajímá, že on na sci-fi vlastně do kina vůbec nechodí:-DDD

Základ je opravdu přirozenost, máš rád přírodu, tak se bav třeba o ni, o svých snech atd.

Agneta

Huxo, tys teď kápnul božskou(citát)…přsně tak jsem to s tebou taky tady zažila:DD
Ale jak už uvádí Mirdas – trochu humoru by neuškodilo, a ty máš (tedy zřídka)humor, ty bys mohl víc než to vypadá. Jinak si s tím nelam hlavu, každý je jiný…:DDD

Ale dobře, že ses zeptal…to by bylo na delší text…(teď už nemám tolik času), jinak pěkná otázka s kterou je třeba se ještě zabývat:D

Doporučuji si představit takovou blbost, jenže funguje, zkus si představit, že holka je neprobádaný ostrov a ty chceš postupně poznat každý její kout. Každý, kdo chce být úspěšný v komunikaci by se měl vždy nejprve zaměřit a zjistit, co baví druhého člověka a tím o něj projevovat zájem. Skutečně poslouchat, co ti říká a pokládat otázky, které směřují k tomu, co toho druhého baví – k tématu. Když ještě sem tam upřímně za něco pochválíš tu holku, že je šikovná, když dělá tamto a tamto je to super.

Co se týká přesvědčování lidi o tom, že jsou hloupí… Ehm… Ty máš patent na rozum? Takže každej člověk nějak vnímá.. ty nějak vnímáš, já nějak vnímám, dalších 100 000 atd lidí vnímá jinak. Pokud někdo uvažuje iracionálně, jediná cesta, jak si to druhý může uvědomit prostřednictvím tebe jsou jen zpochybňující otázky. Přesvědčování, když člověk vnucuje svůj názor druhému nevede k ničemu, protože každý má jiné vnímání a tedy názor a každý má na to právo. Ty se s tím faktem budeš muset naučit žít a přijímat ho 🙂 Tomu se říká dospělost… Zkrátka ty nesedíš v ničí hlavě a změnu způsobit nemůžeš, je mi líto.
Doplňuji:
Jo a jinak, když nebudete vědět, kde se seznamovat 🙂 testněte laskomat.cz je zdarma.