MK44

O čem, myslíte, že svědčí Rathova aféra? Co nás čeká?

Doplňuji:
Otázku se nepodařilo správně vložit.
Poslední věta zní: Čeká nás válka gangů jako v Chicagu v dobách prohibice a poměry se budou dále zhoršovat.
Volba „Jiné“ by se měla zobrazovat jako poslední.

Nejlepší odpověď
anonym

Jiné.

Naopak, varianta „Jiné“ v popředí je namístě, neb ty další jsou značně vzdáleny realitě – viz arygnoc.
Původní trestní oznámení bylo na korupční praktiky v Severočeském kraji, Rath „vyplaval“ až následně, vzhledem k detailnímu prošetřování a rozkrývání vazeb do středních pater politiky.
Nejlépe to vystihl v komentáři JUDr Láska, bývalý vyšetřovatel a dnes právník Amnesty International, když prohlásil, že na 70% tipuje odsouzení Ratha a zároveň jako precedentní předěl, který ukáže na způsob stíhání i politiků, ale především je to významný signál, že ani poslanci nejsou nedotknutelní a beztrestní, kteří si mohou dovolit všechno.
Na konci asi těžko budeme lepší společností, jen se poněkud přibrzdí naopak zhoubné prorůstání kriminálních přediv do politiky, státního aparátu, policie a soudnictví a ukáže se cesta za vzdáleným světlem na konci tunelu.
Další viz odkaz ve zdroji:
Doplňuji:
oprava – Václav Láska = Transparency International.
http://www.tran­sparency.cz/

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zadrzeni-ratha-vyvolalo-v-cssd-zdeseni

Další odpovědi
arygnoc

Jiné.

Doplňuji:
nečaká nás žiadna zmena.
Išlo o náhodu, ktorú si polícia pripísala k dobru.

Voľne prístupné peniažky sa prerozdelia medzi iných chamtivcov.
Nato ako národ (ani Slováci, ani Česi) nemáme, aby sme sa postavili pánom, bohužiaľ.

Len budeme tíško tým hore závidieť, to vieme. A nadávať na nich, to tiež vieme, ale iba pri pive (poháriku).

Na to, aby sa niečo dialo, musíme zasa dve tri generácie počkať.

led

Jiné.

Ako v šachu… Obetuj figúrku (vyššej hodnoty) a vezmeš Dámu, alebo zaútočíš na Kráľa. Zopár odkrytí, divák sa diví a zrazu voľba súperovi Vzdaj alebo Mat

Kohut57

Začíná vyřizování účtů mezi mocenskými špičkami. Jde o sérii odvet (Např.: Bárta někomu vadil a proto byl odstraněn. Odvetou za to je aféra Janoušek. Na opátku byl "sestřelen" Rath). Čeká nás válka gangů jako v Chicagu v dobách prohibice a poměry se budou

Jediné co tomu může teď už pomoci je postavení ODS A ČSSD mimo zákon. A kdo oponuje komunisty, ví nejlépe, že ve zmíněných stranách jsou ti nejhorší karieristé bývalé KSČ. A v ekonomice Island, Argentina. Jsme ale v Česku, tak můžeme být v klidu. Nic moc nebude.

Lukasy

Znamená to, že policie je nezávislá a schopná stíhat i mocenské špičky. Začíná éra odhalování velkých kriminálních ryb, na jejímž konci budeme lepší společností.

Tom.Noddy

Znamená to, že policie je nezávislá a schopná stíhat i mocenské špičky. Začíná éra odhalování velkých kriminálních ryb, na jejímž konci budeme lepší společností.

petula001

Znamená to, že policie je nezávislá a schopná stíhat i mocenské špičky. Začíná éra odhalování velkých kriminálních ryb, na jejímž konci budeme lepší společností.

led

Skúste sa pozrieť ako na Slovensku bola tíško odsunutá Aféra Gorila, bola to účelová akcia politických hier.
Aj česká polícia môže pracovať len na základe získaných informácii a v rámci zákona. Poslanecká imunita tomu čiastočne bráni, nemala by platiť na čnnosť mimo samotnej poslaneckej funkcie.