LeeLee

O čem je teorie strun ?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Teorie strun je model elementární fyziky, jejíž základními částmi jsou jednorozměrné rozšířené objekty, struny, na rozdíl od bezrozměrných bodů nebo částic, které jsou základem standardního modelu fyziky částic. Z tohoto důvodu jsou teorie strun schopny obejít problémy spojované s existencí bodových částic ve fyzikálních teoriích. Studie teorie strun odhalily, že vyžadují nejen obyčejné struny, ale dokonce vícerozměrné objekty.

Zdroj: http://oko.yin­.cz/2/teorie-strun/

Další odpovědi
Alesh

www.google.cz
www.wikipedia.cz
… většinou ale a i lepší jsou odkazy v AJ, případně nějaká kniha od teoretického fyzika, každopádně zajímavý dotaz. 😉

arygnoc

to vědí na světě asi jenom 2 lidé.