DusanOrlik

O čem je kniha Tisíc a jedna noc?

Zdravím,zajímalo by mě,o čem je kniha tisíc a jedna noc,zda se spojuje ze seriálem na Tv-Nova,a pokud ne,o čem je.V seriálu totiž málokdy čtou tu knihu.Napište prosím o čem kniha je,díky-asi bych si ji přál k narozkám,neboť seriál je velmi super!!! :) Díky za odpověďi.

Nejlepší odpověď
salsa verde

Vypravuje se že kdysi panoval ostrovům Indie a Číny král jenž svou ženu velmi miloval. Ta však jeho lásku zradila, král ji nechal stít a znechucem ženskou proradností učinil kruté rozhodnutí. Aby již nikdy neokusil zklamání z nevěry nechal si každý večer přivést pannu, poveselil se s ní a ráno ji nechal stít. Mnoho mladých životů bylo zmařeno než před králem stanula krásná a chytrá Šahrazád a za měsíčné noci počala králi vyprávět. Její příběhy nemocnou duši panovníkovu natolik zaujaly že z jedné noci se staly dvě a ze dvou tři a těch pak tisíc a jedna. A pak už doporučuji knihu koupit, otevřít, zalézt pod peřinu s baterkou a číst.

Další odpovědi
venkovan

Jsou to pohádkové příběhy se silným erotickým podtextem (to co se unás vydalo za bolševika bylo hodně upraveno), které bychom dnes pojmenovali jako seriály před spaním.
Podstata byla, že žádný příběh nebyl tu noc dokončen, aby panovník byl v očekávání jak příběh dopadne a vypravěčku tedy nenechal ráno stít.
Popravdě – původní vypravování je víc pro dospělé, to které bylo u nás vydáno je jak pro děti tak dospělé, protože jsou to krásné příběhy.

Frajirek2000

Tisíc a jedna noc (kniha) je pohádka
Tisíc a jedna noc (seriál) je turecká telenovela

arygnoc

dusane dusane, coz takhle se zeptat ve skole (po prázdninách). co se tam ucíte?

necum na bednu, navstevuj knihovnu.
a príbehu lepsich jako reklamy rusenýma ukázkama filmu si uzijes azaz.

ale odpoved:

1000+1 noc – příběh Seherazady, manzelky Salamouna, která mu ukázala, že sex není vše – v podstatě morální kodex stredního východu, soubor morálně – mravních „pohádek“.

panenka

Ano spojuje se ze seriálem který ted běží na Tv Nova mrkni se zde
http://www.ti­sicajednanocon­line.cz/clanek/kni­hy-tisice-a-jedne-noci-vyjdou-v-luxusnim-ilustrovanem-vydani/