Jan Linhart

Proč mám ve Windows 10 zhasnutý NumLock?

Mám Windows 10 a ráno mám zhasnutý numlock. V registrech zápis mám, zkoušel jsem i bios, odhlašování. Celý den to chodí, odhlašování, restart i když ho vypnu a zapnu chodí to. Večer PC vypnu a ráno zapnu a zase zhaslý, už fakt nevim. Děkuji, Honza.

Odpovědi
anonym

v tomto případě je na prosto jedno jaký máš operační systém, nejspolehlivěji nastavíš iniciační status num locku v BIOSu.

Mc Merkurion

… kdys jsem řešil podobný problém. dělaly to W8, bylo to řešený i na nějakých fórech, bezvýsledně … změna přišla až s W10 …

… nevím jak dnes, ale tehdy změna v registrech na 2 nepomohla, vždy bylo opět přepsáno …

JájsemRaibek

Jak to funguje ve win10 nevím, ale dřív stačilo změnit nastavení v registrech.
HKEY_USERSDefau­ltControlPanel­Keyboard-IntilKeyboardsIn­dicators
Zde jsi změnil na 2

Dochy

Nejsem si jist jaké novinky do toho vnáší Win10 ale i starší Win měli problém s numlockem u bezdrátových klávesnic. Některé klávesnice se zkrátka tvrdohlavě startují bez numlocku a pokud vím tak to šlo změnit jen přes nějakou aplikaci (alespoň v případě logitechu)

Pepa25

Připojuji se k dotazu. Při každém odhlášení, přepnutí uživatele atd. se mi ve Win10 vypíná NumLock.