kamila44444

Novofundlandský pes X Border kolie

Bydlíme v paneláku 3+1 už jsem tu psala,že bych chtěla Novofund.psa.A něk­teří píšou že by to šlo ale někteří že ne :/.Mám raději velké psy než malé a chtěla bych nějakého sportovnějšího­.S borderkou bychom chodili na agility a s Novofundlandem bych se zabývala vodními prácemi. Veterináři,od­borníci atd. říkají že by šlo mít nějakého z rohohle pejska v bytě kdyby měl dostatek pohybu ale nevím tedy jakého. Nahoře na kopci máme i zahradu kde by jsme chodili hl. v létě. Děkuji
Doplňuji:
Jsou poblíž agility i voda-výcvik.

Nejlepší odpověď
kapka

Nejdřív chci říct, že fandím všem, kteří si pořizují psa už s tím cílem, že s ním budou sportovat. Za druhé – pokud se budeš psovi opravdu hodně věnovat, což je celkem nutností, pokud s ním chceš závodit, skládat zkoušky, tak nemám nic ani proti tomu, že bude pes v bytě.
Chci tě ale upozornit na to, že cvičit tak velkého psa, jako je novofundlanďan, je dost fyzicky náročné a pouhá láska a obdiv k velkým psům nestačí. U vás v okolí je nějaká organizace, která se zabývá výcvikem vodních záchranářských psů? Pokud ano, budiž.
U borderky počítej, že je hodně náročná na pohyb a psychické zaměstnání /ještě víc než NF/ Ale zase mi přijde reálnější ten výcvik agility s menším psem – borderkou.
Když to porovnám, volím ti borderku! A teď bojuj! 🙂
Doplňuji:
A posilovnu? Tu tam máte taky? Hele, takovej novofundlanďák uvidí kočku /nebo rybu 😁/ a bude mazec. 🙂

Další odpovědi
Drap

Chování všech , obzvláště velkých plemen je tak trošku problém. Dostatek pohybu, znamená že obě dvě plemena potřebují dlouhé procházky, být také na volno, aby se mohly proběhat a hlavně potřebují nějakou aktivní činost.Například výcvik, pravidelné procvičování a opakování.

Sea

pokud dokážeš zajistit obě činnosti-agility i vodní akce, tak si myslím, že výběr plemene je čistě na tobě. Promysli, co by tě víc bavilo, jestli voda nebo agility. Dlouhé procházky a dostatek času na psa by potom měly být samozřejmostí.

mojitek

nechci Vás zrazovat,ale tahle dvě plemena nejsou vhodná do bytu.A kupodivu menší z těchhle dvou,tj b.kolie už vůbec ne.Je to ryze pracovní pes a potřebuje neustálý pohyb-čili ne jen když psa vezmete ve volné chvíli ven.Potřebuje volný výběh nonstop,jinak se utrápí.Jukněte na nějaký web zabývající se čistě jen psy,tam Vám poradí.