Avatar uživatele
anonym

Nová lednice – nechat odstát?

Zdravím, otázka jasná: koupě nové lednice – je třeba ji nechat po transportu, kdy ležela, nechat odstát ? V manuálu se píše, že ihned po transportu je možné uvést přístroj do provozu, ale dodnes jsem žil v tom, že se lednice (mrazák) nechává po transportu vždy cca 24 hodin „odstát“. Děkuji za info.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4599 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Dnes se běžně nové ledničky převážejí na ležato, v takovém případě se doporučuje nechat přístroj tak den stát, aby se ustály kapaliny,,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Lednice nesmí nikdy ležet!!!!!!!
Nyní se boj, aby se to dalo dopořádku.
Náplň kompresoru zalije jehlu a náplň se dostane nad jehlu. Nechat co nejdéle stát ve svislé poloze a doufat, že veškerá náplň nad jehlou steče dolů.
Na poruchu se nevztahuje záruka!
Většinou to pomůže, ale jak říkám, lednice nikdy nesmí ležet!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Není potřeba ji nechat odstát,vyjimkou jsou elektronické spotřebiče jako je TV,DVD a jim podobné.

Špatně přečtená otázka.Omluva.
Ale z vlastní zkušenosti vím,že když mi přestávala chladit Calex-ka,otočil jsem ji vzhůru nohama a kupodivu,po otočení správným směrem,začal fungovat i výparník a docela dlouhou dobu chladila bez problému.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Butani má pravdu. Věřte manuálu.
Dnes to již neplatí.

Jedno z mála co se nesmí položit je plazmová televize.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Polaskova44

Já si taky myslím, že u dnešních lednic už toto neplatí. Pamatuji si, že když jsme kupovali naši současnou lednici, tak jsme ji také nenechávali „odstát“ a zatím pořád bez problému funguje. Myslím si, že to samé platí například i pro takové ty retro lednice. Mám na mysli, například takové, o kterých píší tady: https://www.ran­kito.cz/nejlep­si-retro-lednice/

před 1326 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
koly.bad

Na základě tohoto článku: http://magazin­.cz/lifestyle/10971-jak-stehovat-lednici-aneb-pribeh-jedne-lednicky bych nedoporučoval ledničku nechat ležet. ALE na základě vlastních zkušeností, vím, že po převozu (kdy ležela) je nutné ji nechat aspoň 24 hodin „odstát“, aby se oleje a jiné kapaliny vrátili na své původní místo. Takže pokud ti jí tak přivezli, tak počkej 24 hodin a potom ji zapni. Jestli nebude fungovat, tvoje chyba to není a můžeš to reklamovat :)

před 2426 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adam78987

Souhlasím s tím, jelikož přesně toto mi pověděla firma, se kterou jsem stěhoval (http://stehovani-profigroup.cz/) – takže, proč ne :)

před 1573 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek