Avatar uživatele
alfastar

Jak správně zapojit lednici?

koupil jsem starsi lednici, kde chybi zastrcka a je potreba dat tedy novou, je jedno, jak budou jednotlive draty (faze, nulak) zapojeny, nebo je potreba, aby mely presne strany kvuli spravne funkci cerpadla? Dik

aby nedoslo k omylum, tak mam hnedy a modry kabel + zlutozeleny zemnici

Zajímavá 0 před 2878 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Zapoj to podle normy ať je klid.
Hnědý je fázový vodič na zásuvce vlevo. Modrý je pracovní nula , na zásuvce vpravo. Žluto zelený je ochranná nula a patří zásadně na kolík zásuvky.
Zástrčku zapoj tak aby to šlo tak jak píši na zásuvku.

Fáze a pracovní fáze je blbost !! Správně je pracovní o a ochranná nula.
Fáze je jenom jedna!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

pokud máš správně zapojenou zásuvku a nepůjde to přes starou rozdvojku, tak to dej aby byla fáze vlevo, prac.fáze vpravo a zem je jasná. když to otočíš, tak to také poběží. čerpadlo lednice tohle neřeší.

mosoj, správně opravil, pracovní fáze je blbost, jelikož jsem si to po sobě nepřečetl.
každopádně na barvu, jak píše, nikdy nespoléhej, to je zase u mě blbost a měření je spolehlivější. nikdy nevíš, kdo to zapojoval

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
brillant

http://lmgtfy­.com/?q=zapojen%C3%AD+z%­C3%A1str%C4%8Dky+230V

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Mosoji, prosím dej si trochu záležet. Maličkosti Ti někdy kazí celou odpověď.
Fáze – fázový/krajní vodič
Nula – nulový/střední vodič
PE – ochranný vodič (nikoli ochranná nula)

alfastar: Kabel je jeden. Obashuje 3 barevně označené vodiče/žíly.

Proměření vodičů: souhlasím, pro jistotu doporučuji. Ale pokud někdo použil žlutozelený jako pracovní, pak to odporuje normě a kabel by se měl předělat. černý/modrý na tom nezáleží až tak moc, ale mezi námi… obráceně to zapojí snad jen de… (a číňan)

před 2878 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek