Nová instalace systému v PC?

Potřeboval bych poradit ohledně instalace systému v PC. Vím jak se instaluje, vlastně vím vše, ale potřebuji jen poradit s jednou věcí.
Jelikož mi nejde obnovit systém, antivir Avast taky nereaguje, chystám se na instalaci systému.
Udělal bych to následovně:
Disk C se systémem, bych ponechal a do PC bych přidal disk D. Vložil bych instalační cd s xpéčkama a na disk D nainstaloval systém.
Jakmile bych dokončil instalaci na déčku, upravil bych si to dle mého a zkopíroval potřebné věci z céčka na déčko. Poté bych céčko naformátoval, takže by v PC zůstal jen jeden disk se systémem.
Mohu to tak udělat?
Nebo mám raději céčko vyndat, připojit déčko, nainstalovat a pak připojit céčko a zkopírovat a naformátovat? Nebude vadit, že bude na obou discích systém?
Díky.

Nejlepší odpověď
Bedy

Lepší bude si zálohovat data před instalací a pak disk rozdělit na oddíl C: a D:.
Céčko bude pouze pro systém Windows a nejvýše pro programy – velikost stačí od nějakých 20 do 40 GB (podle velikosti disku). A Déčko bude pro data a tomu dejte velikost zbytek, co půjde.
Vaše možnost mi nejpřijde zrovna dobráí, ono bude problém i se zavaděčem systému, tak nevím, aby ten původní nastartoval.. radši opravdu nejřív zálohutje na nějakou flešku nebo CD (nebo klidně na ten druhý pevný disk)

Jinak po instalaci systém aktivujte, nainstalujte všechny dosud vydané aktualizace přes Microsoft Update (Start-Všechny programy-Windows Update), zejména tedy aktualizace Service pack…
A avasta nedoporučuju instalovat, nainstalujte si raději Microsoft Security Essentials.

Další odpovědi
KdoSiOdJinud

ta první možnost je reálná, osobně ale preferuji rozdělení disku se systémem a disku s daty. Předejde se tak téhle situaci :)

BANAN93

asi bych to udělal podobně jak řikáš – ten starý s daty bych na chvíli výjmul, a udělal instalaci systému na tom novém, na tom starém asi budeš muset přepnou ten čudlík aby byl na „SLIVE“ a ne na „MASTER“
při té instalaci by se ti měl ten nový zapsat jako disc C: a ten starý pak třeba jo D:

ps. kup na ten systém nějakej s pořádnejma otáčkama

anonym

Určitě stávající disk před instalaci odpoj, jinak by se ti vytvořil zavaděč, kde bys měl možnost při bootu vybírat ze systému, pak bys to musel odstraňovat.

cochee

Druhá možnost znamená méně problémů. Nový disk v tom případě se i tak sám pojmenuje rovnou C: a já bych ho připojil přesně tam, kde byl připojen ten starý. Starý disk posléze bude v nové instalaci označen nejspíš D:, resp. případně přeskočí vypalovací mechaniku.

anonym

přestože bude daná instalace win na D:/, tak některé soubory budou na C:/
osobní zkušenost