Sonia

Noteboook vs. mobil?

Ahoj.
Je mi jedenáct a doma máme jeden PC. Mám našetřeno 5000 Kč a nevím, jestli si teď nemám koupit mobil (mobil, který momentálně mám, je bez androidu, hrozně se seká a pomalu už ani nereaguje na dotyk), nebo si mám šetřit dál na MacBook (Na ten si našetřím minimálně za tři roky a nejspíš bude potřeba na studium na střední škole). Nevím, co si mám vybrat, tak mi napište, co by jste si v mém případě vybrali vy. :) Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Vykašli se na MacBook a kup si ´obyčejný´ notes – pokud potřebuješ pracovat s obecným SW a klávesnicí.
A nebo si kup telefon – ale i ty smart jsou pořád jen telefony (i když umožňují v omezené míře práci v OS).
Je otázkou, na co ten přístroj vlastně chceš.
😉
Mimochodem – kupovat si teď (v jedenácti) zařízení s výhledem, že je budeš používat za 3–7 let na SŠ je nesmysl – tou dobou už se taky bude „sekat“ a bude beznadějně zastaralé…

Další odpovědi
Nevíteto?

Kup si mobil, vždyť na SŠ půjdeš, až někdy za 4, 5 let 🙂

Michalka.K

Je vidět že jsi rozumná když takhle přemýšlíš nad studiem už 4–5 let dopředu, ale taky si myslím, že lepší bude mobil. Pokud jsi nespokojená se svým telefonem, seká se ti a tak (což moc dobře znám) tak si ho kup, za 5 000 si koupíš celkem slušnej :) a třeba až půjdeš na střední a budeš noťas potřebovat, tak už budeš o něco starší, budou se ti líp shánět peníze a našetříš si mnohem rychleji než doteď :)
A teď pro ostatní odpovídající: ona nepsala že si ten noťas teď bude kupovat, jenom se ptala jestli si už má koupit telefon nebo pokračovat v šetření na macbook až ho bude jednou případně potřebovat. Čtěte sakra.
Doplňuji:
A k tomu noťasu ještě to, že když ho budeš opravdu do školy potřebovat tak ti na něj třeba rodiče nebo babičky rádi přispějou :) na nový mobil, což v podstatě není nezbytná věc, by ti přispět nemuseli. Ale ty je znáš líp :)

marci1

Už s ohledem na studium na SŠ bych raději doporučovala notebook. 🙂

Vacalvojil

Hračky, plyšáky a bazén-když je to léto ;) nebo se složte s mamkou a jeďte někam na dovolenou tady v čr. Aspoň si tam pak koupíš suvenýry atd..
V jedenácti mít notebook nebo smartphone.. hmm..

McArthur

Hlasuju pro zmrzlinu!

Starý mobil vyčisti od balastu a určitě bude běhat jako o život a notebook zatím nepotřebuješ. Na Facebook stejně nesmíš, tak co bys chtěla na netu dělat?