Voton

Nosíte si svoje autodíly do servisu?

Mechanik je naštvaný, když si přinesu vlastní díly, co si koupím v obchodě. Proč? Je to jen o marži, kterou má na dílech, a kterou jde zaplatit ve vyšší hodinovce, nebo je to o zodpovědnosti za opravu?

Odpovědi
Rokio

Podle mě je to v pohodě a mechanik by neměl být naštvaný. Je to tvoje věc, jestli mu přineseš vlastní díly, nebo ne, pokud jsou to ty správné.

Jinak naše rodina automobil nevlastní.

dubraro

Nenosím, ani nemohu, auto je na operativní leasing.

Schluker

Nenosim, nevidim k tomu ani moc duvod. Navic pokud je auto treba v zaruce nebo na uver/leasing, tak to ani nelze. Osobne chodim jen do autorizaku, ktere to obecne neumiznuji.
Mechanik bude urcite nastvany kvuli marzi. Taky treba nemusi chtit pouzivat dily, ktere nezna a riskovat, ze zakaznik bude nespokojeny s odvedenou praci, ikdyz to bude vinou nekvalitnich dilu. Zakaznik take muze dodat nespravny dil a co pak?
Pokud vam vadi, ze je mechanik nastvany, tak si najdete jineho, kteremu na tom nezalezi. Nemusite chodit prave jen k tomu jednomu, ne?

Arne1

Chodím k takovým servisákům, kteří nejlépe vědí co moje auto potřebuje. Pokud usoudí, že některý díl je vhodný sehnat u šroťáka, tak to udělají. Pokud usoudí, že spojka je vhodnější Sachs než noname, tak s tím nemám problém.
Jen bych podotknul, že servisáci ve velkoobchodě nakupují za jiné ceny než já. A většinou mi řeknou – dílo byly za tolik, práce za toli, celkem je to xxxxx.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.