muhamed

nosil by nekdo z vas…

kopie treba bryle louis vuitton nebo penezenku, kabelku, satek?

Nejlepší odpověď
anonym

Abych byla upřímná, vadilo by mi to. Nenosila bych takové věcičky. Ani bych si je nepůjčovala. Přítelkyně, která je velmi zámožná, vlastní několik takových kabelek, šátků, modelů šatů atd.atd. když ale k těmto věcem nemám ten zbytek (tedy dvě limuzíny, několik nemovitostí, hospodyni , zahradníka a firmu…) tak si nehodlám pořizovat tak nákladné věci. Několik originálů vlastním, ale spíš drobnosti a ne zrovna sezónní záležitosti. Jinak si vybírám originály úplně jiné cenové kategorie u kamarádek, které navrhují, šijí a prodávají a hodně věcí si obstarávám na www.fler.cz, tam si vždycky vyberu.
Doplňuji:
A k doplnění dodávám, že docela ulítávám na vintage stylu. Mám třeba ručně šité boty a kabelku po babičce z doby, kdy většina dnes módních značek ani neexistovala a když je vhodně doplním, jsem naprostý originál.

Další odpovědi
anonym

Pokud o sobě vím, že jsem já sama originál, tak mi přece vůbec nemá proč vadit nosit neznačkové oblečení nebo nějaké kopie. Takový snob nejsem a doufám, že umřu dřív, než by mi něco takového hrozilo.
V souvislosti s řešením takových „problémů“ se mi dere na mysl celá řada výroků o lidské hlouposti.

Damiana

Ne. Cením si své originality natolik, že na sebe nenavěsím kopii něčeho, co má nějakou historii a kvalitu. Mám úctu k tradici a fortelu mistrů svého řemesla. Vyrábět kopie je krádež, nosit je – to už je na každém. Není přece důležité mít kabelku LV za každou cenu, existuje přece hodně jiných, které si na nic nehrají a jsou to také originály.
Ale cíleně si kupovat falešný luxus a předstírat, že je to něco, co to není – to je mi dost protivné.
Mám ráda kvalitní věci, zrovna značka LV je moje oblíbená a nikdy bych jí lacinou „nepodrazila“.
Btw – tvá otázka je vlastně také (skoro) plagiát – té mojí:-)
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-lide-kupuji-napodobeniny

Natty*

Ne. Na kopie těchto světoznámých značek jako Tommy Hilfiger, LV, Prada, Guess.. jsem skoro alergická. A mohu ti poradit, jestliže máš „obyčejnější“ oblečení a k němu si vezmeš nějakou značkovou věc (ať už originál nebo kopii) vypadá to příšerně, tak se tomu pokus vyvarovat 🙂

anonym

Je mi to jedno, hlavně když je to levnější, proč si kupovat rifle za 1500,–, když pak nebudu mít co do huby?