DoTazatel

Neznáte někdo další podobné knihy, jako je „Mluvte jako mluvčí“?

a jinak, co si o této knize myslíte?

Nejlepší odpověď
annas

Kniha obsahuje cvičení, můžete si vyzkoušet svou pohotovost při reakci na různé otázky.

Ale jen kniha vám nepomůže , , pokud nemáte dostatečnou slovní zásobu. Proto je třeba, abyste hodně četl, četl s porozuměním,. uvědomoval si význam slov, pak sám někomu interpretoval obsah, vysvětlil některé situace atd. Často pomůže i četba nahlas.

Dále je vhodné psát si třeba deník, či různá zamyšlení apod. Uvědomit si, že čeština má určitá pravidla, která někdy změní i význam vět.

Jako mluvčí je třeba dbát na správnou výslovnost, aktuální členění větné, postavení předklonek a příklonek, dodržovat rytmus, navázat kontakt např. tzv. řečnickými otázkami atd.

Je samozřejmě určitý rozdíl mezi projevem psaným a mluveným – ten umožňuje určitou toleranci, bezprostřednost, kontakt s posluchači, měl by být bez obrouhlých či vulgárních výrazů atd. Rovněž je nutné nepodceňovat či naopak nepřeceňovat posluchače. atd.

Možná je dobré pročíst si knihu, která může pomoct získat jistotu při veřejném projevu.

„Jak sebejistě mluvit s kýmkoli v každé situaci,!“, autorka Emma Sargent

Můžete si ji koupit, prodávají ji se slevou, nebo i v elektronické podobě. Když rozkliknete odkaz, u zmiňované knihy najdete i další podobné. Záleží na vás.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&channel=trow&q=a­k+sebejist%C4%9B+mlu­vit+s+k%C3%BDmko­li+v+ka%C5%BEd%C3%A9+si­tuaci

Další odpovědi
Kelt

Knihu jsem nečetl, ale některé podobné. Ta kniha je pouze návod, rady, jak postupovat. Hlavní věc je praxe, učení se na chybách svých i jiných. Určitě tam bude toto vysvětleno.

FlAsh_7

Jak získávat přátele a působit na lidi
kniha od: Dale Carnegie