Speed77

Neznáte nějaké pragmatické knihy?

Zdůrazňuji, že nemyslím pragmatismus jako ten americký filozofický směr.
Jde mi o praktičnost, nějaké rady, postoje a podobně. Pragmatický, klidně a rozumně uvažující, logický, „chladný“ přístup, prostě pragmatický přístup. Konkrétní tipy. Něco třeba jako Vladař od Machivavelliho. Bohužel mě jiná kniha nenapadá (neznám další). Blízko k tomu snad mohou mít stoici (stoický přístup) a jejich díla, jako třeba Epiktétos.

Rozhodně nemyslím tohle https://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/pragmatismus-48280
To je ten americký fil. směr.

Odpovědi
Ametyst

Třeba Elias Canetti- Masa a moc.

annas

Co třeba pragmatismus v díle Karla Čapka? Jeho trilogie Hordubal, Povětroň, Obyčejný život.

Nebo další Čapkovo dílo „Pragmatismus čili Filosofie praktického života“

Zkuste si přečíst pojednání o tomto díle, třeba vás zaujme a dovíte se víc.

https://digilib­.phil.muni.cz/bit­stream/handle/11222­.digilib/127811/T­orzo_009-2002-1_5.pdf?sequence=1

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.