Viiki

Neznáte nějaké koleje pro SŠ studenty?

Dobrý den,

hledám nějaké koleje, které přijímají i studenty SŠ. Již jsem dvě našla, ale pro jistotu si chci podat přihlášku ještě někam, kdyby to nevyšlo. Budu ráda za doporučení.
Ještě jsem zapomněla dodat, že bych potřebovala kolej v Praze.

Nejlepší odpověď
cochee

Za mých mladších let žáci SŠ na kolejích nebydlívali, koleje byly výhradně pro studenty VŠ. Středoškoláci bydleli v zařízeních zvaných internát, zkráceně intr.

Zdroj: http://www.ida­tabaze.cz/kata­log/ubytovani/in­ternaty-a-domovy-mladeze/praha-mesto/

Další odpovědi
ivzez

Neznám → žákům SŠ jsou určeny internáty.
Ale vzpomínám si na jkednu spolužačku, která získala režijní
ubytování na koleji, kterou na dohodu uklízela.

Kelt

Každá škola by měla mít zajištěné ubytování pro studenty, kteří nebydlí v místě bydliště a nemohou denně dojíždět. A to i v Praze. Tam se zeptej . A pokud budeš dělat přijímací zkoušky, tak po přijetí bys koleje měla dostat automaticky, o to se nežádá. Na zkoušku si lze objednat hotel, jeden den trvají zkoušky. A nějaká akce pro více studentů se dá domluvit se sportovním klubem a pod.