Ganymede

Neznáte aplikaci, která zobrazí HTML tag?

Dobrý den, hledám a nutně potřebuji aplikaci pro Android, co funguje jako poznámkový blok. Když napíšu nějakou větu a kliknu na barvičku, tak text změní barvu. ALE já potřebuji, aby místo té barvy se zobrazil ten tag…
Příklad:

Ahoj

Kliknu na barvičku výberu nějakou…
Výsledek

[color=#b4ffb4]­Ahoj[/color]

Nebo když kliknu i na tučné či kurzivu, aby mi to vyjelo s tím tagem, nebo jak se to jmenuje.

Tohle potřebuji, aby se zobrazilo. Pokud někdo zná aplikaci, co to umí, budu moc vděčná!

Předem děkuji, kdo pomůže, dám palec :)

Odpovědi
ivzez

HTML tagy najdete ve zdrojovém kódu webových stránek.

Ovšem „[color=#b4ffb4]­Ahoj[/color]“ není HTML tag.
Kód barvy by se ve stránkách vůbec neměl objevit, měl
by být definován v CSS.

Ke zjištění kódu barev používám v PC program Pastelka.

anonym

Nejdřív opravím zjevnou chybu která v dotazu zazněla. [color=#b4ffb4]­Ahoj[/color] vůbec neni HTML ale je to BBCode (předchůdce dnešního markdown nebo texy) který se používá ve starších systémech pro diskusní fóra. S HTML toho dosáhnout nelze je třeba zkombinovat HTML a CSS třeba takto <span style=„color:#b4ffb4“­>Ahoj</span> kde span je semanticky bezvýznamový HTML element.