tomas1541

Nezná někdo cenu sady Johansonek?

Asi se tu stejně nikdo nenajde, ale i tak bych byl rád, kdyby někdo věděl. Našel jsem po dědovi sadu koncových měrek tkz. Johansonky a jejich cena je docela vysoká, třeba 10 000 – 100 000 Kč, jenže co jsem zjistil, se dělí na ocelové a keramické, za keramické dáte 100 tis., za ocelové něco kolem 80 tis.

Dále se dělí na tři stupně přesnosti a zajímalo by mě, jak ty stupně zjistím. Zda to jde nějak změřit.
Každopádně na internetu jsem ty stejné měrky našel třeba za 70 000 Kč, ale na Bazoši je prodávají v dobrém stavu za 5 tis. což mě překvapuje – proč?

Jestli se v tom někdo pohybuje, tak budu rád.

Odpovědi
Mp2

Cena těch nejpřesnějších je i kolem 350 000. To jsou opravdove Johansonky. Tuším Japonské.
Ty ostatní paskvily Johansonky nejsou.

I u nás ve firmě jsme našli ve starých plechových skrinich měrky a měřidla..
Poznas to podle toho, jak je to zabalené.. Pokud je to ve dřevěné krabičce zajistene proti otevřeni, proložené bílou vatou,… Zkrátka necekej zázrak..

Podívej se na internetových bazarech, podivej se, zda je nemáš někde z části rezaté. (i to se stává u těch nekvalitních)
Třeba si je někdo koupí namísto nových.

Věř mi, že zjištováním, zda jsou to opravdu kvalitní měrky bys z okna vyhodil minimálně jejich současnou cenu.
Je to jako s koženými peněženkami.. Pokud je to kvalitní produkt, chlubí se značkou.