Kepler

Nezdá se vám jako hyenismus kupčení s lidským zdravím?

Neuvěřitelně drahé léky se sporným účinkem a většinou neúčinné přípravky a doplňky ke zdraví?

Nejlepší odpověď
autacek

Však tě nikdo nenutí si doplňky stravy kupovat. Můžeš se spolehnout třeba na lidovou medicínu, ale tam jsou zase drahé bylinky, viď.

A o tom, že reálné náklady ani hodnota neodpovídá ceně, o tom není třeba psát, to je normální. Pojišťovna by však měla plně hradit lék, který by měl na tvůj problém být.

Další odpovědi
zbyndo

Mám presne taký pocit, myslím že je to len o peniazoch,lieky, vyšetrenia, čím viac vyžmýkať poisťovňu,i pa­cienta, čím drahší liek, tým lepšie, čím viac liekov,aj keď zbytočných

Ametyst

Vždyť už se provalilo, že farmaceutický průmysl je bohatší a má vyšší zisky než zbrojaři. A kolik lidí parazituje na jednom pacientovi- proto je snaha mít z každého člověka pacienta. Kult chorob, zdravím se nezabývají.

dudu

A co chování obchodníků s pohonnými hmotami? Pokud ropa zdraží třeba jen o pár centů, okamžitě benzin i naftu zdražují. Nyní je cena ropy historicky nízká až tak, že např. litr benzinu by se mohl prodávat po 25-ti korunách. Jaká je skutečnost, kolik činí marže? Tajemná ruka trhu zde funguje jaksi jednostranně!
Všeználek auťáček nám asi poradí benzin nekupovat a pořídit si nějaký levný elektromobil!?

zjentek

Když ti respirátor FFP3, který si doma léta schovávám a jsem hrdý a šťastný, že ho mám, prodám za litr (tisíc kaček), může ti to zachránit život. Mohl bych ti ho dát i zadarmo, jenže nejsem charita.

Předměty vnímám jako mantry. Čeho si vážím, o to důsledně pečuji a čeho ne, zbavím se toho- musí z domu. Poté vlastním jen to, co má pro mne vysokou cenu.

A teď mě řekni, jak v tomhle kontextu chápat kupčení s lidským zdravím?

Neptáš se tady náhodou nějakými kličkami na nadnárodní korporace, jejich velkovýrobu zbytečností, klamavou reklamu, podpořenou úplatnými studiemi a na zoufalství nemocného člověka? Odpovědi je třeba hledat v poptávka vs. nabídka.

Chceš ten respirátor, nebo si poradíš jinak, aby zůstal's naživu? Ono je někdy taky dobré hyeny nepotřebovat, aby zmizely. Já si svýho respirátoru velmi vážím, ale klidně jej za tu cenu obětuji tobě, když usoudím, že nemáš jinýho zbytí.. (;

Kelt

Obchod především musí fungovat. Peníze se musí otáčet. Pak je zdravá ekonomika. Ale peníze jsou na prvním místě, jenomže ty peníze mohou dát jen zdraví lidé. A v určité situaci by dané prostředky na záchranu lidstva v případě války nebo epidemie, pandemie , vesmírného útoku, měly být vydány bez výhrad. V Egyptě bylo 7 let úrodných a 7 let hladových, kdy lidé platily za obilí, aby přežili. Ale všem šlo o záchranu lidí.

Jiří Bohumil

Z ekonomického hlediska je zdraví, léky, přípravky a doplňky stravy a rovněž veškerá léčebná sféra (zdravotnictví, rehabilitace, prodej léčiv), nejlepší, nejjistější a nejvýhodnější podnikatelská „sféra“ a „produkt“ na trhu.
V podstatě se nedá předpokládat, že by mohlo dojít k nedostatku „zákazníků“ a poklesu zisků.
Hyenismus je pouze emocionální a moralistický pohled.
Ale pokud se takto ptáš, tak mě se to „nezdá“, ale je to jednoznačná pravda.
Nejhorší na tom všem je, že ceny v této sféře a těchto produktů, jsou většinou určovány pouze „dodavateli“ a výrobci, na základě požadavků trhu, bez ohledu na skutečné náklady.
Ale co se týká, zejména uvedených přípravků a doplňků stravy, pokud je člověk rozumný, zdravě se stravuje a žije a nepodléhá „nekalým“ a falešným reklamám, pak to nemusí být jeho problém.;-)