Avatar uživatele
CEHINO

NEZAPLACENÍ OČR

Od 28.12.2009 do 3.1.2010 jsem byl se synem na OČR. 12.2.2010 mi zaměstnavatel ještě neodeslal podklady na ČSSZ podle mího zjištění to má udělat ihned po obržení.Začátek i konec jsem odezdal jak jsem měl.Tím že to zaměstnavatel pozdržel jsem náhradu mzdy neobržel dodnes.Prosím Vás o radu jak a jestli mám nárok dát výpověd s tříměsíčním odstupným.V pracovní smlouvě mám výplatní termín 15. den v měsíci.Výplatu jsem obdržel bez náhrady za OČR.Děkuji a spozdravem

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fortin před 3934 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

1. Podpůrčí doba pro poskytování této ´podpory´ se počíná až od čtvrtého dne potřeby ošetřování nebo péče..., nicméně stejně vám ´podpora´ (nebo-li dávka nemocenského pojištění) přísluší za 4 kalendářní dny.

2. skutečnost, že vám dosud nebyla vylacena tato dávka (byť přímé zavinění nese zaměstnavatel) nezavdává důvodu pro možnost uplatnění okamžitého skončení prac.poměru dle § 56/b Zákoníku práce
- tato dávka není mzdou/platem či jinou obdobnou složkou mzdy/platu dle pracovně.právních předpisů

3. vyzvěte zaměstnavatele (písemně), aby splnil svoji oznamovací povinnost a podklady pro vyplacení dávky při OČR předal OSSZ, a to nejlépe následující prac.den
- zároveň zaměstnavatele upozorněte (z taktických důvodů jen ústně), že pokud tuto povinnost nesplní, budete nucet se obrátit s návrhem na prošetření důvodů nečinnosti zaměstnavatele přimo na OSSZ

4. čistě teoreticky (protože nemyslím, že byste se se zaměstnavatelem chětl soudit) uvádím, že svého práva, nebo-li náhrady škody se můžete domáhat občansko-právní cestou podáním příslušného návrhu k soudu

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony