Avatar uživatele
annas

Nevíte, zda opravdu žila u nás krutá žena podobná čachtické paní a jak se jmenovala?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? petka, anonym, vagra, elektrikář, iceT, anonym před 4711 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iq

no podle popisu to odpovida na mou bejvalku,ale jmeno sem psat radeji nebudu 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Takže vám představím první knihu co právě čtu. Průběžně jak budu číst různé knihy tak je tu i představím.
Takže číslo jedna v této rubrice.
Jak představuje titulek. Kniha se jmenuje Čachtická paní na Karlštejně. Odehrává se to kolem roku 1533 v Čechách. Kdy v Čechách vládne Ferdinand Habsburský. Tento vládce má jednoho z nejvěrnějších služebníků Jana Bechyně z Lažan, který je Karlštejnský purkrabí. Král je opatrný když dostane žádost pražského soudu o potvrzení zatykače na Kateřinu z Komárova která je manželkou purkrabího. Jedná se v tom případě jen o intriku jak zničit purkrabího?
Proto král pověřuje nejvyššího soudce Zdislava Berku z Dubé o pravdivostech které se kolem Kateřiny odehrávali. A má zjistit pravou příčinu žaloby kterou podal Václav Hájek z Libočan.
To byl známí český kronikář, kde byl děkanem na Karlštejně. Tam byl také zatčen a obviněn ze svatokrádeže. Těsně po očištění žaloval Kateřinu z Komárova.
Ale proč a co se dělo na nejznámějším Českém hradě mezi léty 1526 až 1533? Proč nebylo nic popsáno v kronikách? Proč bylo vše tak dokonale utajeno? Jak je možné že se neznalo jméno největší České vražedkyně celé historie Čech?
Středověk byl velmi drsný ale Kateřina z Komárova předčila v krutostech všechny ostatní. Proto příběhy co byly sepsány vyznějí spíše jako horor.
Takže jestli máte rádi hororové příběhy co se opravdu staly i u nás v Čechách. Velmi doporučuji. Já již čtu druhou knihu o této vražedkyni, a ještě dvě mám. A pořád mě něco nového překvapí. Těšte se i ty další popíši.

Tohle jsem našla,a neznám,a knihu si v knihovně půjčím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vagra

Píše se rok 1534.
Šestadvacet let před narozením „Čachtické paní“, byla za podobné sadistické praktiky odsouzena k smrti Kateřina Bechyňová z Lažan, která nějaký čas pobývala na našem nejznámějším hradě – Karlštejně.
Kateřina Bechyňová řezala svým obětem maso z těla, zaživa je stahovala z kůže, střídavě polévala ledovou a vroucí vodou, svalstvo pálila vařícím máslem a otevřené rány solila.
Každopádně obě šlechtičny se dopustily hrůzných činů a přitom za ně dlouhou dobu nebyly potrestány.
Spor Kateřiny Bechyňové se táhl několik měsíců, než byla bez velkého veřejného rozruchu odsouzena k smrti.

Zdroj: zkráceno z-http://www.ices­ty.cz/cachtic­ka-pani-bathoryova-karlstejn-bechynova/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek