annas

Nevíte, zda opravdu žila u nás krutá žena podobná čachtické paní a jak se jmenovala?

Nejlepší odpověď
iq

no podle popisu to odpovida na mou bejvalku,ale jmeno sem psat radeji nebudu 🙂

Další odpovědi
anonym

Takže vám představím první knihu co právě čtu. Průběžně jak budu číst různé knihy tak je tu i představím.
Takže číslo jedna v této rubrice.
Jak představuje titulek. Kniha se jmenuje Čachtická paní na Karlštejně. Odehrává se to kolem roku 1533 v Čechách. Kdy v Čechách vládne Ferdinand Habsburský. Tento vládce má jednoho z nejvěrnějších služebníků Jana Bechyně z Lažan, který je Karlštejnský purkrabí. Král je opatrný když dostane žádost pražského soudu o potvrzení zatykače na Kateřinu z Komárova která je manželkou purkrabího. Jedná se v tom případě jen o intriku jak zničit purkrabího?
Proto král pověřuje nejvyššího soudce Zdislava Berku z Dubé o pravdivostech které se kolem Kateřiny odehrávali. A má zjistit pravou příčinu žaloby kterou podal Václav Hájek z Libočan.
To byl známí český kronikář, kde byl děkanem na Karlštejně. Tam byl také zatčen a obviněn ze svatokrádeže. Těsně po očištění žaloval Kateřinu z Komárova.
Ale proč a co se dělo na nejznámějším Českém hradě mezi léty 1526 až 1533? Proč nebylo nic popsáno v kronikách? Proč bylo vše tak dokonale utajeno? Jak je možné že se neznalo jméno největší České vražedkyně celé historie Čech?
Středověk byl velmi drsný ale Kateřina z Komárova předčila v krutostech všechny ostatní. Proto příběhy co byly sepsány vyznějí spíše jako horor.
Takže jestli máte rádi hororové příběhy co se opravdu staly i u nás v Čechách. Velmi doporučuji. Já již čtu druhou knihu o této vražedkyni, a ještě dvě mám. A pořád mě něco nového překvapí. Těšte se i ty další popíši.

Tohle jsem našla,a neznám,a knihu si v knihovně půjčím.

vagra

Píše se rok 1534.
Šestadvacet let před narozením „Čachtické paní“, byla za podobné sadistické praktiky odsouzena k smrti Kateřina Bechyňová z Lažan, která nějaký čas pobývala na našem nejznámějším hradě – Karlštejně.
Kateřina Bechyňová řezala svým obětem maso z těla, zaživa je stahovala z kůže, střídavě polévala ledovou a vroucí vodou, svalstvo pálila vařícím máslem a otevřené rány solila.
Každopádně obě šlechtičny se dopustily hrůzných činů a přitom za ně dlouhou dobu nebyly potrestány.
Spor Kateřiny Bechyňové se táhl několik měsíců, než byla bez velkého veřejného rozruchu odsouzena k smrti.

Zdroj: zkráceno z-http://www.ices­ty.cz/cachtic­ka-pani-bathoryova-karlstejn-bechynova/