annas

Nevíte, zda je oprávněné varování, že je ryba pangasius plná nebezpečných látek?

Nejlepší odpověď
beer

Toto varování bylo už dááávno označeno jako Hoax, neboli falešná, poplašná zpráva ))

Zdroj: http://www.ho­ax.cz/hoax/pan­gasius---je-to-k-jidlu/

Další odpovědi
dědapetr

V rámci kontrol, které SZPI prováděla u zmrazených ryb, rybích filet a rybích filé čeledi pangasovití bylo nejčastějším nedostatkem nedostatečné označení výrobku, kdy na obale nebyly uvedeny některé přídatné látky a jedlá sůl, přestože byly ve výrobku obsaženy. Přídatné látky (jako např. polyfosfáty, citráty) se používají v kombinaci s jedlou solí, aby se voda v rybách lépe vázala. Ryba je pak považována za „křehčí“. Případ, kdy by došlo k zjištění překročení limitu obsahu cizorodých látek, jsme doposud nezaznamenali. Zároveň nemáme tyto zprávy ani od ostatních kontrolních úřadů. Jsme členy Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (Rapid Alert System for Food and Feed – RASFF), který slouží pro ohlašování přímých nebo nepřímých rizik ohrožujících zdraví lidí a zvířat nebo životního prostředí, která pocházejí z potravin nebo krmiv. Hlášení vyměňovaná systémem slouží k zabránění uvedení do oběhu rizikových potravin a krmiv, případně jejich stažení ze společného evropského trhu. Více informací o systému RASFF je možné najít na našich webových stránkách pod následujícím odkazem – http://www.szpi­.gov.cz/docDe­tail.aspx?docid=1002819&­docType=ART&nid=11414

Zdroj: http://www.szpi­.gov.cz/docDe­tail.aspx?prn=1&baf­=0&nid=11714&doc­type=ART&docid=1020279&­chnum=1&inqRe­sults=11319

vagra

Podle Státní veterinární správy České republiky se nenašly v této rybě žádné škodlivé látky, takže její maso, můžeme považovat za zdraví neškodné.
Je pravdou,že jeho maso má nízký obsah jódu a omega-3 nenasycených mastných kyselin a vysoký obsah sodíku.
Proto se neřadí mezi vyjímečně zdraví prospěšné ryby.

Zdroj: různé zdroje na Internetu

Vikičistič

Já tomu docela věřím,žije ve špinavé vodě a sežero samý hnus.

tom004

No,říká se,že na každém šprochu,je ....... Tak,bych to bral,jako možné.A o místech odkud se dováží je známo,že mají dost svérázné pojetí hygieny.

anonym

Ano,to je,proto že žije a je lovena ve vodách,řekl bych ve splaškových vodách!

michael69

Nevím jestli je to hoax či není,ale švára byl vloni v Thajsku a viděl farmy těchto ryb na vlastní oči.Už je nejím také.

Valky

Myslím si, že takové varování je na každou rybu. Myslíte, že pokud odloví na stejném místě pangase a makrelu, že jedna zdravím čiší a druhá je na smrt nemocná? Nesmysl!

dagry

Ani já už je nejím a to jsem v Thajsku nebyla.