manon

Nevíte, zda byla zfilmována kniha Zdeňka Mlynáře Mráz přichází z Kremlu?

Doplňuji:
n3ro: Díky, viděla jsem kdysi takový film, přišlo mi, že by mohl být podle této předlohy, ale taky se mi zatím nepodařilo ho dohledat. Třeba ještě někdo vypomůže.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem v chatu s tiskovým mluvčím ČT informaci, že film byl natočený,. Vysílala jej ČT v roce 1990. Jmenoval se Invaze a je natočený podle knihy reformniho komunisty Z. Mlynáře – Mráz přichází z Kremlu – je o roce 1968.

Při hledání v odkazu si všimněte barevně označeného slova „film“.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:To2PcU-wBioJ:www.ces­katelevize.cz/po­rady/103354049­36-svet-ct/chat/2769-ladislav-sticha/+Mr%C3­%A1z+prich%C3%A1dza+z+Kr­em%C4%BEa+a+fil­m&cd=52&hl=cs&ct=clnk&gl­=cz

Další odpovědi
n3ro

Ano, skutečně byl udělán stejnojmenný televizní film, ale dohledat ho nedokážu.

anonym

ad manon, klídek – odlišné doplnění tématu či filmové verze, nejsou opakování.
Odkaz nalezl gooogle, až na tom že je to pouhý dotaz řadového diváka bez kvalifikované odpovědi.
ČT má několi portálů právě pro své diváky, tam by se mělo dát dohledat nebo přímo položit dotaz. Ač mám pár kontaktů v ČT, většinou dělají v publistice, odkázali mne na dramaturgii a archiv.
Možná Bohemica a Damiana, které s ní spolupracovaly, by mohly mít hlubší zdroje.

manon

Někam se mi ztratila odpověď. Tak raději zopakuji: Jsem v klidu, Dr. Axl.

annas

manon, omlouvám se za poskytnoutou informaci … ..

Normálně odpovědět je zřejmě cesta, která nikam nevede…snadnější jej kritizovat a znevážit alespoň nějakou odpověď. Stačí přece dobrý nápad, jehož realizace je od počátku vyloučená – ani kontakty v ČT nepomohly, snaha vyhledat v google? Přece dotaz se musí nějak formulovat …

Nešlo o mou zbytečnou práci, když tiskový mluvčí ČT nic neznamená … ? Stalo se …

Všechno je jinak, než dopředu předpokládáme.

anonym

Tiskový mluvčí především odpověděl, že neví, takže vypovídací hodnota informace od něj je nulová – viz vědecká disciplína informatika.

annas

Dotaz taztele zněl:

Odvysila nekdy Česká televize film Invaze (podle knihy reformniho komunisty Z. Mlynare – Mraz prichazi z Kremlu) – o roku 1968, ktery vysilala CST v roce 1990?

Opět dezinterpretace odpovědi tiskového mluvčího…

Zbytečná diskuze …

manon

annas: Děkuji za odpověď, rázem jsi dostala ode mne nominaci za to dohledání. Opravdu se blbě hledal ten film, když člověk neznal název. Název knížky moc nepomáhal.
Za co se mi omlouváš? Pomohla jsi mi :) Když se tady na něco ptám, neočekávám, že mi na to přijde odpovědět sám režisér nebo scénárista toho filmu :) Ani razítko od ČT nevyžaduji :)

manon

Teď, když už název Invaze znám, najdu další odkazy lehce, přesně tohle naťuknutí stačilo.

annas

Manon, jsem překvaoená, že o tomto filmu jnejsou žádné informace. Hledala jsem dlouho. Opravdu si nepamatuji, jakým způsobem jsem na uváděnou stránku narazila.