Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Nevíte, zda budou, při volbách, voliči nějak informování, kdo a jak získal hlasy pro kandidaturu na presidenta?

Mnoha občanům, včetně mne, se nelíbí kandidatura „chytráků“, kteří si nedělali starosti se sháněním 50-ti tisíc hlasů občanů pro svou kandidaturu a stačilo jim pouze „pár“ hlasů jejich kamarádíčků v parlamentu, nebo v senátu.
Podle mne by mělo být na volebních lístcích zveřejněno, jak byla jejich kandidatura získána.
Většina voličů, pokud se o to sama nezajímá, asi úplně informována o tomto není. Co Vy na to? Díky za reakce.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, marci1 před 2323 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Vím. Nebudou. A je to tak v pořádku.
Voliči, kteří se o volbu prezidenta zajímají, jsou informováni průběžně.
A ty, které to doposud nezajímalo, to podle mne nebude zajímat
ani v okamžiku volby (ostatně je otázka, jestli vůbec přijdou volit).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Pokud vím, tak všichni kandidáti získali podporu legálním způsobem. Ti, kteří zákonu nevyhověli, už byli vyřazeni. Řešíš zbytečné blbosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Co já na to ? Máme tu převážně zastupitelskou demokracii, doporučuji si o tom něco zjistit – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zastupitel­sk%C3%A1_demo­kracie . Tedy je naprosto logické že ti kterým byl dán mandát mají do jisté míry právo nominovat kandidáty do následné přímé volby a můžeme se jen bavit podle šiře jejich mandátu kolika podpisům se přibližně rovná hlas jednoho voleného zástupce ve sněmovně. Jinak mi to přijde naprosto v pořádku a o tom kdo bude prezidentem stejně rozhodnou hlasy přímé volby a ne hlasy umožňující kandidaturu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zákon nic takového neudává, takže neni to nutné zveřejňovat. Kdo však chtěl, lehce se to může dozvědět z medií. Považoval bych takovou povinnost za zbytečnou. Rozhodující je vliv medií . Každý den už delší čas se nám to každý den podsouvá. Toho a toho by volili lidé s menším vzděláním, bez všeobecného přehledu. Jiného zase by volili lidé s vysokoškolským vzděláním , vysoký příjmem, a vzdělaní studenti. K tomu se přidá, že zdravotní stav toho kandidáta je špatný, u jiného, i když by byl třeba starší je zdravotní stav vynikající a může klidně prezidenta dělat. Takto jsme každý den masírování a přesvědčováni co je pro nás nejlepší a koho máme volit. Nikde u toho však neni uvedeno že tím podpoříme zájmy jisté mocenské skupiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Mě vadí spíše skutečnost, že poslanci a senátoři dali své hlasy více kandidátům. Údajně jim to tentokrát projde, ale při příští volbě na prezidenta již ne. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Emfeji, neřeším, pouze se ptám na názory ostatních.:-)
Jinak všem děkuju.

před 2323 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek