Jiří Bohumil

Nevíte, zda budou, při volbách, voliči nějak informování, kdo a jak získal hlasy pro kandidaturu na presidenta?

Mnoha občanům, včetně mne, se nelíbí kandidatura „chytráků“, kteří si nedělali starosti se sháněním 50-ti tisíc hlasů občanů pro svou kandidaturu a stačilo jim pouze „pár“ hlasů jejich kamarádíčků v parlamentu, nebo v senátu.
Podle mne by mělo být na volebních lístcích zveřejněno, jak byla jejich kandidatura získána.
Většina voličů, pokud se o to sama nezajímá, asi úplně informována o tomto není. Co Vy na to? Díky za reakce.

Nejlepší odpověď
ivzez

Vím. Nebudou. A je to tak v pořádku.
Voliči, kteří se o volbu prezidenta zajímají, jsou informováni průběžně.
A ty, které to doposud nezajímalo, to podle mne nebude zajímat
ani v okamžiku volby (ostatně je otázka, jestli vůbec přijdou volit).

Další odpovědi
Emefej

Pokud vím, tak všichni kandidáti získali podporu legálním způsobem. Ti, kteří zákonu nevyhověli, už byli vyřazeni. Řešíš zbytečné blbosti.

anonym

Co já na to ? Máme tu převážně zastupitelskou demokracii, doporučuji si o tom něco zjistit – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zastupitel­sk%C3%A1_demo­kracie . Tedy je naprosto logické že ti kterým byl dán mandát mají do jisté míry právo nominovat kandidáty do následné přímé volby a můžeme se jen bavit podle šiře jejich mandátu kolika podpisům se přibližně rovná hlas jednoho voleného zástupce ve sněmovně. Jinak mi to přijde naprosto v pořádku a o tom kdo bude prezidentem stejně rozhodnou hlasy přímé volby a ne hlasy umožňující kandidaturu.

Drap

Zákon nic takového neudává, takže neni to nutné zveřejňovat. Kdo však chtěl, lehce se to může dozvědět z medií. Považoval bych takovou povinnost za zbytečnou. Rozhodující je vliv medií . Každý den už delší čas se nám to každý den podsouvá. Toho a toho by volili lidé s menším vzděláním, bez všeobecného přehledu. Jiného zase by volili lidé s vysokoškolským vzděláním , vysoký příjmem, a vzdělaní studenti. K tomu se přidá, že zdravotní stav toho kandidáta je špatný, u jiného, i když by byl třeba starší je zdravotní stav vynikající a může klidně prezidenta dělat. Takto jsme každý den masírování a přesvědčováni co je pro nás nejlepší a koho máme volit. Nikde u toho však neni uvedeno že tím podpoříme zájmy jisté mocenské skupiny.

marci1

Mě vadí spíše skutečnost, že poslanci a senátoři dali své hlasy více kandidátům. Údajně jim to tentokrát projde, ale při příští volbě na prezidenta již ne. 🙂

Jiří Bohumil

Emfeji, neřeším, pouze se ptám na názory ostatních.:-)
Jinak všem děkuju.