iceT

Nevíte proč se jako vyjádření k něčemu používají výrazy

hrozný,strašně?
Příklad:Ten člověk je stršný debil,Dívka byla hrozně hezká,Film se mi strašně líbil…apod.

Když jsem byla malá a vyjádřila jsem se obdobně,třeba když jsme byli na výletě a já jsem pak řekla:„hrozně moc se mi tam líbilo“ babička se mě ptala co na tom bylo hrozného,nedokázala jsem odpovědět.

Nejlepší odpověď
annas

Jde samozřejmě o nadsázku, která chce vyjádřit např. city, vyvolat dojem.
Podívala jsem se pro zajímavost do staročeského slovníku, kdy přídavné jméno hrozný znamená nejen přísný, hrozivý, ale i veliký, náramný.

U příslovce strašný není význam tak jednoznačný. I když v některých případech se dá říct, že mě představa děsí.

I tyto druhé významy odpovídají zveličování, nadsázce.

Další odpovědi
quentos

kdyby to byla záležitost jenom češtiny, ale ono se to dá i v angličtině („terribly right“); vysvětloval bych to asi tak, že se tím myslí „tak velice, až to děsí“, proto ten nádech toho „hrozna, strašna“

dědapetr

Slovo hrozně:Význam: totálně,strašně a moc,skus to nahradit jiným významem.Příklad:„to­tálně moc se mi tam líbilo“ Jinak tyto slova nahrazují důraz na velikost.