KristýnaN

Nevíte o jaký slovní druh slova kolem se jedná? – Půjdeme kolem do školy. Děkuji moc za odpověď ;)

Nejlepší odpověď
Travis

Nemyslím si, že odpovědi přede mnou jsou správné.. To jsou větné členy, ne? Slovní druhy jsou : Podst.jména, přid.jména a tak.. A v tomto případě je slovo KOLEM – PŘÍSLOVCE. Nebo ne?
Kolem školy by byla předložka… Ale je tam to kolem do školy..

Další odpovědi
Michal Kole

Asi příslovečné určení místa, ale jistý si nejsem.

myšpulín

PUmísta

Sůwa

Slovo „kolem“ je předložka. Všechny předložky v českém jazyku jsou : u, nad, na, pod, s, se, z, ze, k, ke, ku, do, před, po při, kolem, okolo, vedle, mezi, podle, proti, bez, naproti. Jenže ta věta nedává moc smysl. Kolem čeho půjdete do školy? Nejspíš to bylo objasněno v předchozí větě.
Zdraví Sůwa