Slovní druhy

Co je za slovní druh slovo JAKO ve větě – Skáče JAKO veverka.

Nejlepší odpověď
quentos

v tomto slovním spojení, tedy u přirovnání, se „jak(o)“ uvažuje coby ČÁSTICE. Srov. zdroj (níže na stránce, je třeba pohledat, není to hned zkraje) a zdroj uvedený v tomto zdroji.

Zdroj: www.ontola.com/cs/co-je-za-slovni-druh-tak-quot

Další odpovědi
annas

Opravuji chybnou odpověď. Slovo jako není částice. Doložím citací ze SSČ, Jazykových rozborů a Skladby spisovné češtiny. Na diskusních stránkách nejsou vždy správné odpovědi.
Částice uvádějí nezávislou větu a vyjadřují citový vztah mluvčího ke skutečnosti – kéž, ať, že atd.

Jako je:

  1. spojka podřadicí srovnávací – velký jako já, zdravý jako ryba, skáče jako veverka.
  2. spojka podřadicí uvádí doplňkové a přístavkové výrazy – jako vzorný pracovník, dojel jako první.
  3. spojka souřadicí slučovací – v zimě jako (i) v létě chodil prostovlasý.

Jenže možná doplňuji zbytečně, protože správné odpovědi si málokdo všimne.

Jahoda

Domnívám se, že je to slovní druh příslovce.