Krčálek

Nevíte někdo jméno autora Bible?

Nejlepší odpověď
quentos

jen dodám, že autorů, kteří do Bible přispěli, je kolem čtyřiceti, a jejich příspěvky do Bible přibývaly v průběhu patnácti set let.

Zdroj: http://www.got­questions.org/Bi­ble-authors.html

Další odpovědi
baghira

Bible není jedna kniha, ale několik desítek. Duchovním inspirátorem je Bůh Elohim El Šadaj JHVH Cevaot. Prvních pět knih je připisováno Mojžíšovi, evangelia známému kvartetu Matouš, Marek, Lukáš a Jan atd.

Poklička

Zkuste se podivat zde: http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2007-2009/autor-bible

dudu

Nebyl to snad Lenin?
Doplňuji:
„Děvčico nešťastná“ jak můžeš vyplodit takovouto otázku? Odkud Tě vypustili nebo odkud jsi spadnul?

www

Odpověď je zde

Zdroj: www.ptejtesek­nihovny.cz/ulo­ziste/aba001/2007-2009/autor-bible

david22

Bůh
Doplňuji:
baghira: souhlasím, ale tito autoři byli inspirováni Bohem

anonym

dost se na ní podepsal JC..ten, týpek co měl rád BDSM a po třicítce to trochu přehnal…

MonkeyKing

Většinou apoštolové v Novém Zákoně! Ve starém zákoně židé a svědci! Hlavně svědci – zázraků atd. – to platí u celé Bible.

pizlicka

presne jak pise quentos a dodava david22.tito autori byli inspirovani bozim svatym duchem.jako dukaz je to,ze ackoli se tito autori nekteří nikdy nevideli,vzajemne se shoduji a neprotireci si.