Zibner

Nevíte někdo, jak se nazývá obrázkový rébus?

Myslím tím rébus např. slova voda, kde je nakreslené velké O a v něm malé písmenko d a pak za tím je A. Výsledkem rébusu je tedy VODA (v O d A). Je to těžké na vysvětlení, ale asi víte co myslím. Myslím, že to končilo -gram. Díky

Něco podobného
http://www.zssol­cany.edu.sk/ca­sopis/2/2.files/i­mage036.jpg

Nejlepší odpověď
annas

Anagram není obrázkové písmo, ale přesmyčka – např. kotel – loket

Mohlo by to být piktogram(f) je grafický znak znázorňující pojem nebo sdělení obrazově. Většinou jde o malý a srozumitelný nákres věci.
Předměty poznáme podle obrázků, bez ohledu na jazyk.

Další odpovědi
hanulka11

že by anagram