annas

Nevíte, kterým městům se přidaly přezdívky podle podobnosti se světovými městy?

Český/Moravský Betlém, České/Moravské/Ha­nácké Benátky, České/Východo­české/Hanácké Athény, Hanácký Jeruzalém.

Přesně znám důvod pojmenování u jednoho města.

Nedávno jsem zaslechla v ČT označení jednoho moravského města Manhattan Východu. A to v souvisloti se stavbou nových výškových budov v centru města. Nevím už ale, o které město šlo.

Nejlepší odpověď
hanulka11

jen vím hanácké Benátky se říká Litovli a hanácké Athény -Kroměříži jinak bych musela pohledat

nevím…jestli tím Manhattanem není na mysli Brno, tam se začaly stavět v centru vysoké prosklené budovy –

Další odpovědi
vagra

Český/Moravský Betlém,–Hořovice,Štram­berk,Nové město nad Metují

České/Moravské/Ha­nácké Benátky,–Vodňany,Telč,Li­tovel

České/Východo­české/Hanácké Athény,–Hořice v Podkrkonoší,Chru­dim,Kroměříž

Hanácký Jeruzalém-Prostějov

Manhattan Východu-Ostrava

Zdroj: použito-http://www.jar­david.ic.cz/text-berounstimedve­di.pdf.