Nevíte, kde se dá pořídit rybička jménem Anglerfish?

Odpovědi
anonym

Chceš ji chovat a nebo jíst?
Pokud jíst, pak ve ´slušných´ rybárnách i v Česku (např. http://www.ma­sodomu.cz/obchod/ry­by-a-morske-plody/ ).
Pokud chovat, máš – pravděpodobně, smůlu – jde o hlubinnou rybu a jako amatér bys nebyl schopen jí zajistit podmínky k životu.

Quimby

Vzhledem k tomu, že jsou to mořské ryby a většina jich žije v hloubce, tak si ji nejspíš nekoupíš. Maximálně se koukni do zverimexů ve tvém okolí, pochybuju, že by je odněkud posílali poštou.

Coliffe

Na chov bohužel neseženeš, je to hlubinná ryba, tudíž její podmínky by tebou nebyli splnitelné

arygnoc

a nemohol by to byť ďas?

arygnoc

Ďábel mořský
Lophius piscatorius

Ďábel mořský neboli mořský ďas žije v rozsáhlém území. V severním Atlantiku se vyskytuje od Barentsova moře, přes Středozemní moře až po Černé moře, či od Norska až po Senegal. Nejčastěji obývá hloubky mezi 20 až 1000 metrů.

Dorůstá v dospělosti délky až dva metry. Většinou však bývá o něco menší. Vyšší hranice dosahují samice, které bývají větší než samci. Na hlavě a na přední části těla má mořský ďas jednotlivé volné ploutvové paprsky, z nichž přední má na konci listovitý přívěsek. Ďábel mořský se zdržuje převážně na mořském dně, obvykle bývá zahrabán v bahně, kde je dokonale maskován s okolním prostředím. Jen jeho „ostny“ vyčnívají a chvílemi se pohybují a lákají tím jako na návnadu různé druhy ryb.

Kořistí se nejčastěji stávají menší rybky, po kterých ďas rychle vystartuje, pakliže se nachází dostatečně blízko. Mimo drobných rybek požírá i korýše a hlavonožce (kteří tvoří nejspíše jen doplněk stravy).

Jedná se o velmi dravou rybu, která často i při ulovení v síti požírá drobné menší rybičky.

Tření ďábla se odbývá ve velkých hloubkách, 1 až 2 kilometry. Jikry stoupají k povrchu hladiny a vylíhlý potěr je bizarních tvarů. Ďábla rybáři hojně loví. Maso této podivuhodné ryby má výtečnou chuť.

Názvy ve světě
Anglicky: Angler, Anglerfish,
Německy: Seeteufel,
Španělsky: Rape común

dá sa kúpiť napr v makre (mrazený).

akvarijne sa chová iba Sladenia shaefersi – Ďas Shaefersov pôvodom z mexika

arygnoc

pokiaľ som hľadal správne, tak na predaj v čr som nenašiel nikde.