annas

Nevíte, co znamenají nářeční výrazy – hnala ho svinským krokem a svinsky lejno (h…o)?

Zjistit původ je zřejmě náročné. Mně se nepodařilo.

Nejlepší odpověď
vagra

Svinské hovno se říkalo větrnému víru , který někdy o žních uměl rozházet mandele jako „peří“.
Od jeho rychlosti,je pak asi odvozen i svinský krok.

zdroj-tištěný Han.slovník

Zdroj: tišť.Han.slov.

Další odpovědi
bobánek

Hnala ho svinským krokem znamená,že ho hnala moc rychle.

anonym

Svinský krok. Hnál ho sviňským krokom. Hrdo kráčal svinským krokom. Nedůstojně sa ztratil. Odešel (vypařil sa) po anglicku.

Původ těhle barvitostí lze vypátrat jen velmi obtížně,pokud vůbec.
Holt – lidová,spontání tvořivost.
Výraz nelíčeného údivu:„Ježkovy oči!“ – také nenajdete. Třeba.
Co se svinského hovna týče – určitě to není nic pochvalného.