annas

Nevíte, co je tzv. Smržovský rukopis?

Je návodem pro přivolání temných sil? Nevíte, kdo je jejím pravděpodobným autorem?

Otázku o magii jsem vložila, ale o tomto rukopisu jsem neslyšela.

Nejlepší odpověď
vagra

Smržovka.
Právě tady byl počátkem 20. století v bývalém Lučním mlýně nalezen jeden z nejdokonalejších opisů čarodějné knihy.
Někteří dílo připisují samotnému Faustovi.
Knihu zde objevil řídící učitel Meissner.
Celý špatně čitelný rukopis pečlivě opsal. Obsah knihy později konzultoval s jakýmsi panem Eckhardtem, celním ředitelem. A ten byl nadšen.
Zjistil totiž, že onen smržovský rukopis obsahuje na rozdíl od jiných tajných čarodějných knih i takzvaný „Klíč“.
Kniha je plná formulí a tajných zaklínadel. Evokačních a invokačních rituálů i alchymistických příruček.V něk­terých částech knihy se totiž přímo upozorňuje na vážná nebezpečí v případě zneužití nebo neopatrného užití. Některé pasáže přímo hrozí i smrtí.
Opravdovou magií není žádná sranda.
V knize se mimo jiné rovněž říká, že nesmí být předána druhé osobě. To se nedodrželo.
Luční mlýn totiž v r. 1947 do základů vyhořel…

Zdroj: zkráceno z-http://zena-in.cz/clanek/smrzov­sky-rukopis-magicka-prirucka-se-kterou-opatrne/katego­rie/magie

Další odpovědi
rynek878

Smržovský grimoár

Lidský rod, co jeho historická paměť sahá, se věnuje magickým a čarodějným praktikám. Magii využíval stejně šaman před svou pralesní chýší, babylonský či egyptský kněz v chrámě, ale i středověcí theurgové a alchymisté. Tajná učení s rozmanitými rituály zaznamenáváme ve všech dobách i kulturách po celém světě.
Doplňuji:
Grimoár je magická kniha s popisy základních čarodějných praktik. Grimoáry byly ponejvíce psány od poloviny středověku do současnosti. Knihy obsahují především popisy astrologických vlivů, seznamy andělů a démonů, postupy pro jejich vyvolávání, správný postup při zaklínání a sesílání kouzel, při vytváření lektvarů, vyvolávání nadpozemských sil a při tvorbě talismanů. Hodnota grimoárů a jejich úroveň se pohybuje od prostých lidových žaltárů jako Černé kuře, až po knihy vyšší úrovně, velmi cenněné okultisty, mezi které lze brát například Lemegeton.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gri­mo%C3%A1r

Zdroj: http://gnom.a­tlasweb.cz/

panenka

Jedná se o rukopis s datováním vzniku až do roku 1496, avšak bylo prokázáno, že tento opis pochází z 18. století. Což nemusí znamenat, že originál opravdu nepocházel z konce 15. století. J. Meissner, řídící učitel ve Smržovce, pořídil v roce 1929 jeho úplný otisk, jehož replika tvoří součást výstavy muzea.
Jde o dílo tím vzácnější, že na rozdíl od vydání jiných kouzelných knih obsahuje i Klíč, jak tajemné formulky správně přečíst. Tato jedna z nejcennějších písemností nalezených na Jablonecku tedy obsahuje mnohé z toho, s čím se setkáváme v Kittelovské tradici, včetně čarodějných kruhů, byliny všehoje, klíče k pokladům, tajných formulek a také návodů jak například létat na kouzelném plášti či jak ovládat černé ptáky. Právě tato skutečnost vede k domněnce, že Smržovský grimoár kdysi patřil doktoru Kittelovi, který za každého počasí, v každé roční době nosil volný plášť – dle pověstí tmavě modrý s červenou podšívkou, na němž doktor dovedl (pomocí havranů) létat. Je pozoruhodnou shodou, že „Kittel“ znamená v němčině dlouhý splývavý plášť.

Grimoár“ znamená „magická kniha“ pojednávající o elementárních čarodějných praktikách. Díla obsahují především poznatky z astrologie, návody jak vyvolat anděly a démony, jak ovládat nadpozemské síly, jak správně postupovat při zaklínání, sesílání kouzel či přípravě lektvarů apod.
Grimoáry vznikají od poloviny středověku až po současnost. Slovo pochází ze starofrancouzského gramaire, se stejným kořenem jako dnešní francouzské grammaire, tedy „gramatika“ – označující mezi širokou populací (vzdělanou i nevzdělanou) „soubor základních instrukcí“.

Zdroj: http://www.kit­tel.cz/cz/kit­telovo-muzeum/zajimavosti-z-expozice/smrzovsky-grimoar/