annas

Nevíte,čím to je,že brusinky pomáhají proti zánětům močových cest?

Obsahují nějakou účinnou látku? Borůvky prý jsou dobré na oči.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Brusnice brusinkahttp://www­.ordinace.cz/cla­nek/brusnice-brusinka/

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Brus­nice_brusinka

Další odpovědi
hanulka11

Brusinky a účinky
Už v dřívějších dobách se brusinky užívaly při léčbě horečky, nachlazení, u zažívacích obtíží a také při léčbě otoků.

•V poslední době se hodně prosazuje dobrý účinek brusinek na močový trakt a jejich boj s infekcí.
•Brusiny jsou také vhodné u infekcí zažívacího traktu a u onemocnění dásní.
•Dobrý vliv na srdeční onemocnění a v boji proti rakovině.
Brusinky a další účinky
Brusinky působí jako antioxidant, má dobrý antibakteriální a výživný účinek.

Antioxidační účinky u brusinek
Brusinky obsahují velké množství flavonoidů a za podpory vitamínů brání tělo proti volným kyslíkovým radikálům.

Brusinky a výživné vlastnosti
Brusinky obsahují velké množství vitamínů, minerálů, antokyany, karotenoidů a také flavonoidů. Z vitamínů obsahují především vitamín A, B a vitamín C.

Brusinky a bakteriální schopnosti
Brusinky mají výborné antibakteriální schopnosti, bojují výborně proti infekci močových cest.

Borůvky

Listy obsahují glukokininy (myrtilin) a proto se nálev z nich používá při slabé cukrovce. V listech jsou obsaženy ve významném množství třísloviny, takže se hodí na přípravu čaje užívaného vnitřně při průjmových onemocněních, žaludečních obtížích, ale (na rozdíl od plodů) i při zánětech močových cest (jako mírné dezinficiens, močopudný a protizánětlivý prostředek); zevně působí zápar či spíše odvar z borůvkového listí při kožních onemocněních, například i při lupénce.

Plody obsahují třísloviny, antioxidanty, bioflavonoidy, karotenoidy, provitamín A, resveratrol, vitamín C, vitamíny skupiny B, ovocné cukry, malé množství tuků, mikro- a makroprvky (hořčík, draslík, mangan, železo, měď, zinek, chrom). Borůvky zlepšují noční vidění a léčí šeroslepost; zlepšují imunitu a působí preventivně a léčebně (jako doplňující prostředek) proti infekcím; prodlužují život, chrání před stařeckou demencí, pomáhají při průjmech a jiných střevních onemocněních; zvyšují množství moči, čímž napomáhají odvodňování a léčbě některých otoků a zánětů močových cest; snižují hladinu cholesterolu a tuků v krvi, chrání tělesné buňky proti volným radikálům; prospívají regeneraci sliznic; podporují úsilí obézních o snižování tělesné hmotnost; mají i uklidňující a protistresový účinek. Borůvky včetně čaje z listí zvyšují odolnost vůči radiaci

Zdroj: http://brusin­ky.informativ­ne.cz/

vagra

Terri Anne Comesanová z Worcester Polytechnic Institute zveřejnila výsledky pokusů, v kterých jasně prokázala, že látky obsažené v brusinkách výrazně snižují schopnost tvorby biofilmů u bakterie Escherichia coli, jež je jedním z hlavních původců zánětů močových cest.
Biofilmy jsou tenké povlaky tvořené pestrým společenstvem bakterií. V biofilmech se chovají mikrobi jinak, než když se nám po těle potloukají zcela volně. Mohou využívat vzájemné podpory.
Brusinky obsahují velké množství polyfenolických antioxidantů a ty nás chrání před poškozením mozku, jež se neodvratně hlásí s postupujícím vě­kem

Zdroj: http://www.osel­.cz/index.php?cla­nek=5222

Kerberus

Nemám opět body.Až zítra.Děkuji.